• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Başkan Sözlü: ”Yüreğir’in Yıldızı Parlayacak”

Başkan Sözlü: ”Yüreğir’in Yıldızı Parlayacak”

Adana (CUHA) – Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün dün akşamki durağı Şehit Erkut Akbay Mahallesi oldu. Elazığlılar kıraathanesinde hemşerileri ile buluşan Başkan Sözlü, Yüreğir’i kıymetlendirecek projeleri anlatırken “Yapacağımız tasarımlarla bölgede yeni bir şehir oluşacak” dedi

ELAZIĞLILARLA BULUŞTU

Adana’da hayata geçirdiği projelerle kentin vizyonunu değiştiren, ulaşım ana planı kapsamında uyguladığı kritik hamlelerle kentin trafik düğümlerini teker teker çözen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün dün akşamki durağı Şehit Erkut Akbay Mahallesi’ndeki Elazığlılar Kıraathanesi oldu.

“BÖLGEDE YENİ BİR ŞEHİR ŞEKİLLENECEK”

Hemşerileri ile kentin dört bir yanında buluşmaya devam eden Başkan Sözlü, dört buçuk yıllık sürede Adana’da yaptıklarını, planladıklarını anlatırken “Sarıçam deresi yıllardır adananın problemi. Ada bazında yapacağımız tasarımlarla çekme payı 10 metre geriden başlayan bir tasarımla bu bölgede yeni bir şehir şekillenecek” dedi.

“YÜREĞİR YILDIZI PARLAYAN YER OLACAKTIR”

Adana’da hiç bir tarım arazisini konut arazisi olarak imara açmadıklarını belirten Başkan Hüseyin Sözlü, “Anlattıklarım söylemden ibaret değil, şehir planlarına işlemiştir. Yavuzlar Köprüsü, Yüreğir’in ihmal edildiği psikolojisinin aşıldığının nişanesidir. Girne Köprüsü’nü iki katına çıkarıyoruz. Belediyecilik bakış açımda Yüreğiri, Seyhan’ın aşağısını yenilemez, değer katmazsanız Adana’yı değiştiremezsiniz. Gelecek Adana planlamamızda Yüreğir yıldızı parlayan yer olacaktır” diyerek Yüreğir’in ikinci beş yıllık döneminde ilçenin değerleneceğini aktardı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?