" /> Başkan Sözlü’den Fırıncılara İstişare Ziyareti – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Başkan Sözlü’den Fırıncılara İstişare Ziyareti

Başkan Sözlü’den Fırıncılara İstişare Ziyareti

Adana (CUHA) -Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana ESOB’ta yapılan Fırıncılar İstişare Toplantısı’na katıldı. Başkan Sözlü, haftalardır gündemi meşgül eden ekmek zammı konusunda, “Ne esnafımın, ne de vatandaşlarımızın canı yansın istemem. Makul olanı yapacağız” diyerek kısmi zamma yeşil ışık yaktı.

ESOB Şehit Ömer Halisdemir Salonu’nda yapılan Fırıncılar İstişare Toplantısı’na,  ekibiyle Kocavezir esnafını ziyaret ettikten sonra yaya olarak gelen Başkan Sözlü’yü, Oda Başkanı Ali Tekin ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Başkan Sözlü,  gösterişsiz şekilde salona girerek toplantıya gelen esnafları selamladıktan sonra yaptığı konuşmada fırıncı esnafının yaşadığı sıkıntıları bildiğini, ancak gariban şehri Adana’da yaşayan halkın da ekmeği temel gıda maddesi olarak tükettiğine işaret ederek, “Bu meseleyi, tek taraflı çözmek uygun olmaz. Bu şehri huzur ve kardeşliğin kenti yapmak istiyoruz. Ekmek meselesini de en makul şekliyle çözmemiz gerekiyor. Sizleri seviyor, sorunlarınıza sahip çıktığınız için de kutluyorum. Bizim ne ekmekte, ne de ulaşımda kimseyle rekabetimiz yok. Biz halkımıza eniyi hizmeti vermek için çalışıyoruz. Bunu yaparken de, ne esnafımız, ne de vatandaşlarımız mağdur olsun istemeyiz.  Bir orta yol bularak bu meseleyi çözeceğiz” diyerek alkış aldı.

Oda Başkanı Ali Tekin, Adana dışındaki birçok kentin ekmek fiyatlarına  200 – 220 gramı 1.25, 250-260 gramı 1.50 kuruş olmak üzere zam yaptığına dikkat çekerek, kendilerine de makul şekilde zam verilmesi gerektiğini söyledi.

Başkanı Sözlü, fırıncı esnafına yaptığı konuşma sonrası Birlik Başkanı Nihat Sözütek’i makamında ziyaret etti. Sözütek, Minibüsçüler Esnaf Odası Yönetimiyle ulaşım sorunları üzerine yaptığı toplantıyı alelacele bitirip, salona inmeye çalışırken, Başkan Sözlü’yü karşısında görünce kısa bir şaşkınlık yaşadı. Sözütek, Başkan Sözlü ve beraberindekileri karşıladıktan sonra misafirlerine çay – kahve ikramında bulunarak, güncel ekonomik ve esnaf sorunları üzerine sohbet yaptı.  Sözlü, hem fırıncı esnafı hem de dolmuşçu esnafının sorunlarına çözüm için destek sözü vererek ESOB’tan uğurlandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Adana Haber

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?