" /> Başkanlar Bayrampaşa’da Çöp Topladı – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Başkanlar Bayrampaşa’da Çöp Topladı

Başkanlar Bayrampaşa’da Çöp Topladı

İstanbul (CUHA) -İstanbul Bayrampaşa Belediyesi’nin 15 Eylül Dünya Çöp Toplama Günü dolayısıyla düzenlediği etkinlikte Başkan Atila Aydıner ve Galatasaray Kulübü 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak, temiz bir çevreye dikkat çekmek için fırça ve faraşla Bayrampaşa sokaklarında temizlik yaptı.

Bayrampaşa Belediyesi, 15 Eylül Dünya Çöp Toplama Günü nedeniyle, daha temiz bir çevre için farkındalık oluşturmak amacıyla farklı bir etkinliğe imza attı. Bayrampaşa’nın en işlek caddelerinden Demirkapı Caddesi’nde düzenlenen etkinliğe Başkan Atila Aydıner’in yanı sıra Galatasaray Kulübü 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Ersin Saçlı, engelli bireyler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Renkli kişiliği ile tanınan Albayrak, etkinlikte eline fırçayı ve faraşı alarak Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner ile birlikte sokaklarda çöp topladı. Albayrak’a yoğun ilgi gösteren taraftarlar, galibiyet sevinçlerini paylaştı. Renkli anların yaşandığı etkinlikte temiz bir çevre için önemli mesajlar verildi.

“SOKAKLARA SİGARA İZMARİTİ ATMAYALIM VE İÇMEYELİM”
Her vatandaşın çevre konusunda duyarlı olması gerektiğine vurgu yapan Abdurrahim Albayrak, sokaklara atılan izmaritlere çok kızdığını söyledi. Albayrak, “Herkes dükkânının ve evinin önünü temiz tutmalı. Bu sokaklar, bu ülke bizim. Şükürler olsun ki en güzel ülke, en güzel topraklar bizim. Bu güzelliği koruyalım ve daha yaşanabilir kılalım. Buradan herkesi daha duyarlı olmaya davet ediyoruz. Sokaklara asla sigara izmariti atmayalım ve içmeyelim”dedi.

“ÇEVRE KİRLİLİĞİ ŞU ANDA DÜNYAMIZI TEHDİT EDİYOR”
Temiz bir çevre için herkese görev düştüğünü belirten Başkan Atila Aydıner ise, “Çevre temizliği konusunda oldukça duyarlı olmak zorundayız. Bizler, evlatlarımıza, geleceğimiz olan sevgili yavrularımıza yemyeşil bir çevre, yemyeşil bir doğa bırakmak zorundayız. Etrafta çöp olmayan, temiz doğası olan bir çevreyle onları buluşturmak bizim borcumuz. Bütün dünyaya sesleniyorum, çevre kirliliği şu anda bizleri tehdit ediyor. 15 Eylül duyarlılığı ve bilinci her bireyde her gün olmalıdır. Değerli kardeşim Abdurrahim Albayrak’la beraber bu bugün bu duyarlılığı gösteriyoruz. Ben herkese sesleniyorum, lütfen evlerinizin önünü tertemiz tutunuz, çöplerinizi yere atmayınız ve çöplerinizi zamanında çıkarınız” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
istanbul haber

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?