• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bayburt Valiliği: İstiklal Marşı’na Saygısızlık Asla Söz Konusu Olamaz

Bayburt Valiliği: İstiklal Marşı’na Saygısızlık Asla Söz Konusu Olamaz

Adana (CUHA) – Bayburt Valiliği, Bayburt’un kurtuluşunun yıldönümü kutlamalarında sahnelenen tiyatro oyununda İstiklal Marşı’nın bir kısmının çalındığı için protokolün ayağa kalkmadığını belirterek, “Saygısızlık asla söz konusu olamaz” açıklamasında bulundu.

Bayburt Valiliği’nden yapılan açıklamada, bazı basın yayın organları ve sosyal medyada 21 Şubat Bayburt’un Kurtuluşunun 101. Yıldönümü kutlama törenlerinde yer alan protokol mensuplarının İstiklal Marşı’nın okunması sırasında ayağa kalkmadıklarına dair haberler yer aldığı anımsatıldı. Bayburt Belediyesi tarafından hazırlanan ve Bayburt Valiliği önünde gerçekleştirilen törenlerin saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlatıldığı kaydedilen açıklamada, şöyle denildi:

“Programda tertiplenen Bayburt’un düşman işgalinden kurtuluşunun canlandırıldığı tiyatro gösterisinde kurtuluş mücadelesini yansıtan sahnelerin içinde spontane bir şekilde fonda İstiklal Marşı’nın bir kısmının çalındığı, devamında sala okunduğu, ortama diğer seslerin de karıştığı bir sahne sergilenmiş ve tiyatro sahne akış planına göre devam etmiştir.

Haberler ve sosyal medyaya yansıtıldığı şekliyle gerçeği yansıtmayan ve sadece etkinlikler içerisindeki tiyatro sahnesi ile ilgili videonun kötü zan ve algı oluşturmaya yönelik olarak bilinçli bir saptırma şeklinde hazırlanıp yayınlandığı aşikârdır. İstiklal Marşımız bizi biz yapan milli değerlerimizden biri olarak başımızın tacıdır. Saygısızlık asla söz konusu olamaz.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?