" /> Belediye Başkanı Takım Elbise İle Havuza Atladı – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Belediye Başkanı Takım Elbise İle Havuza Atladı

Belediye Başkanı Takım Elbise İle Havuza Atladı

Ankara (CUHA) – Sunuculuğunu ünlü sanatçı Aydın Aydın’ın yaptığı TRT Kurdi’nin sevilen programı “Çepık” bir kez daha Haymana Cimcime Meydanı’ndan canlı olarak yayınlandı. Haymana Kaymakamı Hüseyin Göktürk, Belediye Başkanı Özdemir Turgut, kamu kurum temsilcileri, meclis üyeleri, muhtarların yanı sıra vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Ünlü sanatçılar coşturdu

Aydın Aydın’ın yanı sıra programın konukları Latif Doğan, Songül Karlı, Hüseyin Kağıt, Hünkar ve Erhan Uçar söyledikleri türkülerle Haymanalılara güzel bir akşam yaşattılar. Sanatçıların söylediği türkülere eşlik eden vatandaşlar bol bol halay çekti.

Başkan Turgut “Haymana Türkiye’dir”

Haymana’nın çok kültürlü bir etnik yapısı olduğunu ifade eden Başkan Turgut yüz yıllardır kardeşçe bir arada yaşadığını belirterek “Öyle ki bir Türk düğününe gitseniz Kürtçe çalıp halay çekildiğini bir Kürt düğününde de Türkçe oyun havaları çalınıp oynandığını görürsünüz. Yüz yıllardır bir arada huzur içinde yaşayan Kürt, Türk, Tatar hemşehrilerimizle Haymanamız bu anlamda Türkiye’dir.” diye konuştu.

Kaymakam Hüseyin Göktürk ise “TRT Kurdi’nin istikrarlı bir şekilde devam eden ve sevilen programı Çepik’in ilçemizde yayınlanmasından ötürü mutluluk duyduk. Bizlere güzel bir yaz akşamı yaşattığınız için teşekkür ederim.”

Program sanatçıların söylediği türkülerle çekilen halayla sona erdi.

Haymana Belediyesi’nden hediye yağmuru

Programın ardından Haymana Belediyesi tarafından düzenlenen çekilişle şanslı vatandaşlara hediyeler dağıtıldı. Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut, Aydın Aydın ve Hüseyin Kağıt’ın yaptığı çekiliş sırasında özellikle çocuklar oldukça heyecanlandı. En büyük ödül olan televizyon ise Hakkârili ihtiyaç sahibi bir aileye hediye edildi.

Turgut ve Aydın Aydın takım elbiseyle havuza atladı

Dünyanın En İyi Termal Suyu olarak tescillenen Haymana kaplıcalarının cazibesine dayanamayan Aydın Aydın kendini takım elbiseyle kaplıca havuzuna bıraktı. Aydın Aydın’a Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut, sanatçılar Hüseyin Kağıt ve Hünkar da eşlik edince ortaya renkli görüntüler çıktı. Suda çocuklar gibi eğlenen Başkan Turgut ve Aydın Aydın Haymana kaplıcalarının şifalarından ve özelliklerinden bahsettikten sonra havuzda çiğ köfte yediler

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?