• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bir Nefes Anadolu Sahnede

Bir Nefes Anadolu Sahnede

ADANA (CUHA)- Bin yıldan fazladır süregelen ‘Aşıklık geleneğini ve bu geleneği Cumhuriyet Döneminde sürdüren Aşık Veysel, Neşet Ertaş, Mahsuni Şerif, Ali Ekber Çiçek ve Nesimi Çimen’in hayatının anlatıldığı oyuncu yazar Murat Aslan’ın yazıp yönettiği ‘Bir Nefes Anadolu’ oyunu Adana Güney Rotary Kulübü katkılarıyla seyirciyle buluştu.

Olağanüstü bir anlatım ve müzik şöleni ile kurgulanan oyunda bağlama sanatçısı Özgür Peker, perküsyon sanatçısı Bülent Geliç ve oyuncu Murat Aslan izleyenlere keyifli saatler yaşattı. Aşıklık geleneğini yaşatmak, anlatmak ve gelecek nesillere kültürel mirasımızı tanıtmak açısından son derece önemli bu oyun sonunda Güney Rotary Kulübü başkanı Ebru Songül Yalçın sanatçılara teşekkür plaketi takdim etti.

Oyunun geliri ile  Adana Büyükşehir Belediyesinin de katkılarıyla çocuklar için Gezici Kodlama Otobüsü projelerini gerçekleştireceklerini söyleyen Başkan Yalçın katkılarından dolayı projede emeği geçen herkese ve seyircilere teşekkür etti. Yalçın, “2430. Bölge Rotaryenleri olarak  2018-2019 döneminde ilham kaynağı olmaya geçmişimizi korumaya, geleceğimize de yeni ufuklar açmaya devam edeceğiz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?