" /> Bursa’da zabıtadan ‘dayak’ iddialarına açıklama – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bursa’da zabıtadan ‘dayak’ iddialarına açıklama

Bursa’da zabıtadan ‘dayak’ iddialarına açıklama

(MNT) – Bursa’da bir zabıta memuru tarafından darp edildiği iddia edilen, ağlayan çocuk görüntüleri sosyal medyada hızla yayıldı. Bursa Büyükşehir Belediyesi, bugün yayılan o görüntülere ilişkin yazılı açıklamada bulundu.

İşte Bursa Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklama:

Sosyal medyada yayılan ve bir zabıta memuru tarafından darp edildiği öne sürülen ağlayan çocuk görüntüleri, aslında olayın zabıtayla ilgisi olmadığını ortaya koyuyor. Görüntüyü kaydeden kişinin ‘Seni zabıta mı dövdü?’ sorusuna çocuk, ‘Arı soktu’ diye cevap veriyor. Yaklaşık 40 saniyelik görüntüde, çocuğun ağzından zabıta kelimesi hiç çıkmıyor.

Bugün sosyal medyada ağlayan bir çocuk görüntüsü paylaşımı üzerinden, Bursa’da bir zabıta memurunun bir çocuğu darp ettiği iddia edildi. Hatta bu görüntüler üzerinden, konunun tam olarak ne olduğu bile anlaşılmadan zabıtayı eleştiren çok sayıda paylaşımlar yapıldı. Ancak görüntüler dikkatle incelendiğinde konunun zabıta ile hiçbir ilgisi olmadığı açıkça görülüyor. Söz konusu görüntüde ağlayan çocuğun anlatımlarında olayın zabıta tarafından yapıldığına dair bir ifade bulunmazken, görüntüleri kaydeden kişinin sorduğu ‘Seni zabıta mı dövdü?’ sorusuna çocuk, ‘Arı soktu’ diye cevap veriyor. Görüntünün devamında çocuğun konuşmalarından pek bir şey anlaşılmazken, zabıta kelimesi ise sadece görüntüyü kaydeden kişinin ağzından çıkıyor.

Öte yandan görüntünün paylaşıldığı bir sosyal medya platformunda olayın görgü tanığı olduğunu belirten bir vatandaş da yaptığı yorumda, olayın gerçeğini açıkça ifade ediyor. Ali İlker Özkul adlı kullanıcı, görüntülerin altında şu yorumu paylaştı:

“Bu çocuğu ve video çekeni artı yanındaki bayanı gördüm. Bursa/Şehreküstü meydanında çok uğraş verdiler ama çocuk bir zabıta diyodu bir çay ocağı diodu bir aşağıdakiler dövdü diodu ne sölediği belli değil. Hatta bayan da kızdı bi öle bi böle diosun diye. Umarım dövenler bulunmuştur”

Konunun Bursa Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleriyle bir ilgisi bulunmazken, zabıta kelimesinin yalnızca olayı görüntüleyen kişiler tarafından dile getirilmesinin kötü algı oluşturmak amacı taşıdığı tahmin ediliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?