• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Çanakkale Valiliği: Depremde Herhangi Bir Can Kaybı Meydana Gelmedi

Çanakkale Valiliği: Depremde Herhangi Bir Can Kaybı Meydana Gelmedi

Çanakkale (CUHA) – Çanakkale Valiliği, Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde dün akşam 21.23’te meydana gelen 5,4 büyüklüğündeki depremde, ilk belirlemelere göre herhangi bir can kaybı yaşanmadığını kaydetti.

Çanakkale Valiliği’nden yapılan açıklamada, ilçe kaymakamlıkları, AFAD, emniyet, jandarma, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Türk Kızılay’ı, UMKE ve muhtarlıklarca bölgede yapılan çalışmalara göre herhangi bir can kaybı meydana gelmediği, Ayvacık’ta 15, merkezde ve diğer ilçelerde 6 kişinin deprem korkusuyla hastaneye başvurduğu belirtildi. Açıklamada, şöyle denildi:

“Depremin ardından Ayvacık ve köylerinden elde edilen saha tarama bilgilerine göre; Adatepe köyünde 2 konutun; Ahmetçe köyünde 1 cami, 1 okul, 8 boş bina ve 12 konutun; Akçin köyünde 1 ahır ve 3 konutun; Baharlar köyünde 2 konutun; Çaltı köyünde 3 konutun; Dibekli köyünde 1 boş bina ve 8 konutun; Güzelköy köyünde 7 konutun; Kayalar köyünde 7 boş bina ve 6 konutun; Kısacık köyünde 6 konutun; Sazlı köyünde 4 ahır, 1 cami, 9 boş bina ve 5 konutun; Misvak köyünde 1 konutun ve Süleymanköy köyünde 2 konutun; duvarlarında çatlaklıklar, eski ve boş binalarda duvar yıkılmaları ve hasarlar olduğu ön bilgi olarak elde edilmiştir. Ayvacık Kaymakamlığınca tertip edilen ekipler mahallinde çalışmalarına devam etmektedir. Yapılan çalışmalar ve ilgili diğer hususlar İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi (AADYM) tarafından koordine ve takip edilmektedir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?