" /> Castrol Ford Team Türkiye, ülkemizi gururla temsil etti – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Castrol Ford Team Türkiye, ülkemizi gururla temsil etti

Castrol Ford Team Türkiye, ülkemizi gururla temsil etti

(CUHA) – 2017 FIA ERC Avrupa Takımlar Şampiyonu Castrol Ford Team Türkiye, 26-29 Temmuz tarihlerinde yapılan ve dünyanın en önemli spor organizasyonlarından biri olarak gösterilen WRC-Dünya Ralli Şampiyonası’nın 8.ayağı Finlandiya Rallisi’ni başarılı bir şekilde tamamladı.

Dünya Ralli Şampiyonası’nın en hızlı toprak etaplarına sahip olan Finlandiya Rallisi toplam 317,26 km’lik birbirinden zorlu ve hızlı 23 özel etabı ile önceki yıllardan çok daha zorlayıcıydı. Yapıldığı bölgeden dolayı 1000 Göller Rallisi olarak da bilinen ve “Ralliden çok daha fazlası (More Than a Rally)” sloganına sahip WRC Finlandiya Rallisi tüm klasmanlarda çok büyük çekişmeye sahne oldu.

Dünyanın en büyük rollercoaster’ı olarak anılan ve seyircilerin büyük ilgi gösterdiği Finlandiya Rallisi’nde Castrol Ford Team Türkiye iki ekiple mücadele etti.

Murat Bostancı – Onur Vatansever ikilisi rekabetin en üst düzeyde olduğu WRC2 kategorisinde, ödüllü EcoBoost motora sahip 4×4 Fiesta R5 ile kendi kategorilerindeki 18 ekip içerisinde 10ncu sırada bitirmeyi başardılar.

Yarışın 23ncü ve son etabı olan seyircilerin de çok büyük ilgi gösterdiği “Power Stage”de ise Murat Bostancı etabın finish’indeki 55 metrelik muazzam uçuşu ile WRC2 de en uzağa atlayan pilot olurken çoğu WRC pilotunu dahi arkasında bıraktı.

Dünya Gençler Ralli Şampiyonası’nda (JWRC) mücadelesini sürdüren Buğra Banaz – Burak Erdener ikilisi ise önder çeker Fiesta R2T 1.0 EcoBoost ile ilk kez katıldıkları Finlandiya Rallisi’ni toplam 16 ekip arasından 7’inci sırada tamamlayarak Marmaris Rallisi öncesi kategorisinde Corsica ve Portekiz rallileri sonrası önemli puanlar topladı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?