• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Çelik: “Adana’yı Cumhur İttifakı’nın Rengiyle Boyadığımızda Hizmetlerin Daha Fazlasını Yapacağız”

Çelik: “Adana’yı Cumhur İttifakı’nın Rengiyle Boyadığımızda Hizmetlerin Daha Fazlasını Yapacağız”

Adana (CUHA) – AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Adana’da, büyükşehir ve ilçeleri Cumhur İttifakı’nın rengiyle boyadığımız zaman şimdiye kadar yapılmamış hizmetlerin çok daha fazlasını yapacağız, kazanımlarımızı koruyacağız” dedi.

Çelik, Seyhan Belediye Başkan Adayı Fikret Yeni’nin proje tanıtım toplantısında konuşma yaptı. Kendisinin de Adanalı olduğunu hatırlatan Çelik, şöyle konuştu:

“Bir başkası Adana’dan bahsettiği zaman yollardan, sokaklardan, tarihi eserlerden, Taş Köprü’den barajdan, güzelliklerden bahseder. Bunlar Adana’nın nakışlarıdır, mücevherleridir, vazgeçilmez ziynetleridir. Ama biz burada doğanlar, Adana’dan bahsettiğimiz zaman başka bir şeyden bahsederiz. Adana, bizim için yollar, köprüler, barajlardan önce yeryüzüne geldiğimizde ilk nefes aldığımız yerdir. Adana bizim ilk büyüdüğümüz, ilk ağladığımız, yürümeyi öğrenirken topraklarına düştüğümüz Çukurova’nın sahibi olan yerdir. Adana bizim aşık olduğumuz, sevdalandığımız, hüzünlendiğimiz, kederlendiğimiz yerdir. Adana bizim ruhumuzdur, sevdamızdır, şiirimizdir, sevgimizdir. Onun için Adana’nın sokaklarında yürürken okula gittiğimiz ilk zamanları, okuma yazma öğrendiğimiz zamanları hatırlarız. Adana’da bir mekanın önünde dururken ilk ezberlediğimiz şiiri hatırlarız. En çok kahkaha attığımız arkadaşlarımızı hatırlarız. Sokaklarda düşüp de ayaklarımızın yara olduğu zamanları hatırlarız. Başımıza düşen yağmur tanelerini hatırlarız. Onun için başkası için Adana bir şehirdir ama bizim için şehirden öte bir şiirdir, mekandır, yuvadır.”

Büyükşehir ve ilçeleri Cumhur İttifakı’nın rengiyle boyamayı istediklerini belirten Çelik, “Adana’da, büyükşehir ve ilçeleri Cumhur İttifakı’nın rengiyle boyadığımız zaman şimdiye kadar yapılmamış hizmetlerin çok daha fazlasını yapacağız, kazanımlarımızı koruyacağız. En önemlisi de kardeşliği, Adanalılık duygusunu büyüteceğiz. Adanalı olmanın şiirini, hikayesini, şarkısını, türküsünü büyüteceğiz. Aramızdaki dostluğu, güzelliği büyüteceğiz” ifadelerini kullandı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?