• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
CHP: ”En Borçlu İlk 5 İl AK Parti’li”

CHP: ”En Borçlu İlk 5 İl AK Parti’li”

Giresun (CUHA) – CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, “AK PARTİ iktidarının yerel seçimler öncesi kutuplaştırıcı ve ayrıştırıcı üslupla hareket ettiği” eleştirisinde bulundu.

AK PARTİ milletvekilleri ve siyasetçilerine yaklaşan yerel yönetim seçimleri öncesi “sakin olmalarını ve özeleştiride bulunmalarını” öneren Tığlı, AK PARTİ ve CHP belediyeleri karşılaştırılırken hamasete değil somut performansa yönelik bir yaklaşım sergilenmesi gerektiğini de savundu.

“En borçlu ilk 5 il AKP, bağımsız istatistiklerde de rahatlıkla görüleceği üzere mutlu, yaşanabilir kentlerin çoğunluğu ise CHP’li belediye başkanlarıyla yönetiliyor. Seçim bölgem Giresun da iki dönemdir CHP ile örnek belediyecilik görüntüsüne sahip olmuştur. Sosyal, kültürel ve yaşanabilir bir kent adına Kerim Aksu’nun yaptıkları ortadadır. Bu konularda CHP’li belediyelerin AKP’den alacağı bir nasihat yoktur. AKP’nin yönettiği belediyelerin durumunu ise hepimiz gördük. AKP, HDP’li belediyelere bir de kendi belediyelerine kayyum atayarak yönetme düşüncesine epey alıştı.”

AK PARTİ Giresun milletvekillerinin her seçim öncesi vatandaştan oy istediklerini ancak seçimlerin ardından halka sırtlarını döndüklerini iddia eden Tığlı, şunları kaydetti:

“Belediye Başkanımız Kerim Aksu’nun seçildiği günden bu yana parti rozetini çıkararak her kesimi kucaklayan yönetim anlayışını ve partimizin belediye çalışanlarına en düşük ücret olarak 2 bin 200 lira asgari ücreti daha bugünden açıklamasının önemini, AKP’nin kavramasının mümkün olmadığını üzülerek görüyoruz. Çünkü mensubu oldukları anlayışın siyasi önceliği ‘AKP rozeti takmak, AKP bayrağı dikmek, daha sonra Giresunlu olmak’ üzerinedir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?