• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
CHP: Gündemimizde İttifak Yok

CHP: Gündemimizde İttifak Yok

Tekirdağ  (CUHA) –  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, CHP’nin yerel seçimlerde ittifak gündeminin olmadığını belirterek, ”Biz diğer partilere oy veren seçmenlerin tümünün oyuna talibiz, bu konuda hiç bir parti ile görüşme içinde değiliz.” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, Partisinin Tekirdağ İl Başkanlığı’nda düzenledi basın toplantısında, belediye seçimleriyle ilgili aday takviminin Ekim ayında başlayacağını, CHP gündeminde artık kavga olmadığını söyledi. CHP’nin neyle karşı karşıya olduğunu bildiğini belirten Öztrak, devlet yeniden yapılandırıldığını, tecrübeli kriz döneminde çalışmış uzmanların personel havuzlarına devredildiğini, yerel seçimlerin bir de genel yanının olduğunu kaydetti.

Öztrak sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bu gidişin önüne bir fren ve denge mekanizması koymanın yeri bu seçimlerde CHP’ye gerekli desteği vermektir. Ancak bu şekilde bu iktidarı frenlemek ve dengelemek mümkündür.” Öztrak, başka bir soru üzerine de CHP’nin yerel seçimlerde ittifak gündeminin olmadığını, diğer partilere oy veren seçmenlerin tümünün oyuna talip olduklarını, bu konuda bir görüşme içinde olmadıklarını belirtti.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Tekirdağ Haber

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?