• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
CHP Meclis Başkanlığı Adaylık Başvurusunu Yaptı

CHP Meclis Başkanlığı Adaylık Başvurusunu Yaptı

Ankara (CUHA) – CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, parti grubu olarak Grup Başkanvekili Engin Altay’ı TBMM Başkanlığına aday gösterdiklerine ilişkin dilekçeyi, Geçici TBMM Başkanı Celal Adan’a sundu.

Özkoç, beraberindeki CHP’li yönetici ve milletvekilleriyle Adan’ı makamında ziyaret etti. Buradaki konuşmasında CHP Grubu olarak Engin Altay’ı Meclis Başkanı Adayı gösterdiklerini belirten Özkoç, şunları kaydetti:

“Demokrasinin bir gereği olarak yerel seçimler nedeniyle TBMM Başkanlığı boşalmıştır. Kurallar gereği pazar günü bir seçim yapılacak. Bütün siyasi partilerin seçime katılma hakkı var. CHP olarak gerçekten bugüne kadar birlikte çalışmaktan onur duyduğumuz, uzun yıllar hem partimize hem de ülkemize hizmet eden, genel başkan yardımcılığı ve grup başkanvekilliği görevlerinde bulunan Engin Altay’ı Meclis Başkanı adayı olarak öneriyoruz.”

Özkoç, başkanlık seçimi sırasında oluşacak siyasi iradenin, muhalefetin de güçlü olduğu Mecliste vicdanların da sesi dinlenerek Türkiye’nin ihtiyaçlarına uygun şekilde sonuçlanmasını ümit ettiğini dile getirdi.

Adan’a, ziyaret taleplerini kabul ettiği için teşekkür eden Özkoç, daha sonra adaylık dilekçesinin bulunduğu dosyayı Adan’a sundu.

Geçici TBMM Başkanı Celal Adan da “Uzun yıllardır siyasetin içerisinde olan, yüreğinde siyaseti yürüten değerli bir kardeşimizin aday olması bizi de mutlu etmiştir. Türkiye’nin en köklü partisi olan, kurucu iradeye öncülük yapmış olan CHP’nin Meclis Başkanı Adayını ben de kutluyorum ve başarılar diliyorum” diye konuştu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?