" /> CHP’li Başkan Adayı: Adana İttifakında HDP de Var – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
CHP’li Başkan Adayı: Adana İttifakında HDP de Var

CHP’li Başkan Adayı: Adana İttifakında HDP de Var

Adana (CUHA) – Millet İttifakı’nın CHP’li Seyhan Belediye Başkan Adayı Akif Kemal Akay, “Bu seçimde artık Millet İttifakı’nın ötesinde bir Adana İttifakı görüyoruz. Bu ittifakta sadece CHP, İyi Parti yok; bu ittifakta HDP de var” dedi.

Millet İttifakı’ndan öte, HDP’nin de içinde olduğu bu ittifakın adının “Adana İttifakı” olduğunu dile getiren Akay, HDP, CHP ve İYİ Parti’den oluşan ittifakı itiraf etti.

Akay, Millet İttifakı’nın CHP’li Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar ile birlikte Tellidere Mahallesi’nde halka hitap etti. Konuşmasında, HDP’nin de Millet İttifakı’nın parçası olduğunu ifade eden Akay, şunları söyledi:

“Bu seçim çalışmalarında tüm Adana’yı gezdiğimizde şunu görüyoruz. Bizler bu seçime bir ittifakla başladık. Bu ittifak iki seçimde de kendini göstermiş ve oldukça başarılı sonuçlar elde etmiştir. En azından birlikteliklerin getirdiği kardeşlik ortaya çıkmıştır. Şimdi bu seçimde çok daha net bir şeyi görüyoruz. Bu seçimde artık Millet İttifakı’nın ötesinde bir Adana İttifakı görüyoruz. Bu ittifakta sadece CHP, İyi Parti yok; bu ittifakta HDP de var.”

Akay’ın bu konuşmasından sonra İYİ Parti Adana İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu’nun da orada olması ve konuşmayı alkışlamasına İYİ Parti tabanından büyük tepki geldi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?