• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
CHP’li Belediye Başkanından Cumhur İttifakına Destek

CHP’li Belediye Başkanından Cumhur İttifakına Destek

Adana (CUHA) – CHP’li Karataş Belediye Başkanı Boğaçhan Ünal, partisi tarafından aday gösterilmemesinin ardından CHP’den istifa etti. Ünal, siyasi yaşantısına MHP’de devam edeceğini ve 31 Mart Yerel Seçimlerinde, Cumhur İttifakı adaylarına destek vereceğini açıkladı.

Ünal, düzenlediği basın toplantısında, 17 yıl ilçe başkanı, 5 yıl da belediye başkanı olarak başarılı bir geçmişi olduğunu söyledi. CHP’li Seyhan Belediye Başkanı ve Millet İttifakı’nın Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar’ın engellemesiyle yeniden aday gösterilmediğini belirten Ünal, şöyle konuştu:

“Halkın oylarıyla seçilmiş bir belediye başkanı, bugün nasıl Zeydan Karalar’ın iradesiyle görevden alınıyor, sorarım size… Genel Başkanımız, ‘Sizi halk seçti, halk istemezse görevinizi bırakırsınız’ diyor. Sen partiyi niye bu hale getiriyorsun? Sen kimsin? Sen mevcut belediye başkanını görevden alıp da yerine parti üyesi olmayan birini getirme hakkını nereden alıyorsun? Biz bunca yıl CHP’ye emek verdik. İşte bunlar yüzünden paramparça oluyoruz, bu hale geliyoruz. Bugün bu yanlışı yapan bir insan, kendi partilisini kucaklayamayan bir insan yarın tüm Adana’yı nasıl kucaklayabilecek? Zeydan Karalar’ın bu işi yapabileceğini düşünmüyorum. Bugün bunu yapan yarın Adana’yı yönetemez. Bugün Karataş’a tayin ettiği kişi parti üyesi bile değil. Takdiri size bırakıyorum. Ben bu kişiye kesinlikle güvenmiyorum, inanmıyorum ve oy vermeyeceğim.”

“ZEYDAN KARALAR, HÜSEYİN SÖZLÜ’YÜ ÖRNEK ALSIN”

“Neden Hüseyin Sözlü?” sorusuna yanıt veren Ünal, “Hüseyin Sözlü, adam gibi adam. Ben 5 yıl belediye başkanlığı yaptım, Zeydan Karalar’dan randevu almadan içeri giremiyordum. Hüseyin Sözlü’ye ise muhalif belediye başkanı olmama rağmen her zaman kapısını çalmadan içeri girdim. Zeydan Karalar, mertlikten, adamlıktan bahsediyor; bence Hüseyin Sözlü’yü örnek alsın” dedi.

CHP’den istifa ettiğini ve siyasi yaşantısına MHP’de devam edeceğini belirten Ünal, Karataş’ta Cumhur İttifakı’nın MHP Adayı Necip Topuz’u, Büyükşehir’de de yine Cumhur İttifakı’nın MHP Adayı Hüseyin Sözlü’yü destekleyeceğini kaydetti.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?