• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
CHP’li Çakırözer: Bu Yolda Son 6 Yılda 256 Kaza Meydana Geldi

CHP’li Çakırözer: Bu Yolda Son 6 Yılda 256 Kaza Meydana Geldi

Ankara (CUHA) – CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Eskişehir Alpu-Beylikova-Mihallıççık yolunda son 6 yılda 256 kaza meydana geldiğini belirterek, “Bu yol tek gidiş-dönüş bir yol. Hatırlayabildiğimiz 20 yıldır belki daha evveli var, sözler veriliyor ama yol yapılmıyor. Her hafta ölümlü, ağır hasarlı kazalarda yurttaşlarımızı kaybediyoruz ya da yaralanıyorlar” dedi.

Çakırözer, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, Eskişehirliler’in “ölüm yolu” olarak adlandırdıkları bu yolun bir an önce refüjlü gidiş-dönüş olarak yapılması için iktidara defalarca talepte bulunduklarını vurguladı. Çakırözer, “Maalesef duymayan, sağır kulaklar bu konuya dikkat göstermiyorlar. Üzülerek söylüyorum ki yatırım programına konulan bu yol için 2017’de bütçeden sadece ve sadece 2 bin lira ayrılmış. Ondan önceki yıl 6 bin lira konulmuş. 2 bin liraya, 6 bin liraya hangi yolu yapacaksınız? Bu, yurttaşların aklıyla ve acısıyla alay etmektir” ifadesini kullandı.

Bu yolun artık siyasetin konusu olmasını istemediklerini vurgulayan Çakırözer, Türkiye’nin 87 kilometrelik bir yolu yapabilecek güçte olduğuna inandığını bildirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?