" /> CHP’li Özgür Özel İstanbul ve Ankara’yı kazanacağız – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
CHP’li Özgür Özel İstanbul ve Ankara’yı kazanacağız

CHP’li Özgür Özel İstanbul ve Ankara’yı kazanacağız

Ankara (CUHA) – CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, CHP’nin, yerel seçimlere kendi, güçlü adaylarıyla, yerel yönetimlerdeki başarı hikayesiyle gideceğini açıkladı.

CHP’nin ittifak arayışının olmadığını bildiren Özel, ama bunun Türkiye’deki seçmenin herhangi bir kesimine mesafe koydukları, onların kendilerinden beklentilerini karşılamayacakları anlamına gelmediğini ifade etti.

Özel, yerel yönetimlerde 81 milyona hizmet etmek için 55 milyon seçmenin oyuna talip olduklarını vurgulayarak, bu seçmenin genel seçimlerde ya da bir önceki yerel seçimde hangi partiye oy verdiğinin öneminin bulunmadığını belirtti.

Özgür Özel, “CHP yönettiği, halkın büyük memnuniyet duyduğu belediyelerde aday gösterdiğinde ya da başarılı belediye başkanını yeniden aday gösterdiğinde ya da bizde olmayan belediyeye bir aday gösterdiğine seçmenin tabanda ittifak yapıyor oluşu bir gerçektir. Kazanma ihtimali üzerinde birleşmesi, iyi belediyecilik yapan bir partinin, belediyelerin hizmet kalitesinden memnuniyetin ifade edildiği bir partinin adayında, seçmenin, tabanın birleşmesi kadar normal bir şey yok. CHP, belediyecilikteki beyaz renginden dolayı çok kir gösterir, bir damla toz CHP’de gözüküyor. AKP’nin öyle koyu gri rengi vardır ki, son dönemde artık bu kiri gizlemeyecek hale geldiler. Yiğit düştüğü yerden kalkar. Ankara ve İstanbul’u kaybettik. Önümüzdeki seçimlerde, yiğit düştüğü yerden kalkacak. Ankara ve İstanbul alınacak ve bu korku filmi nerede başlamışsa, oradan bitecek. ” değerlendirmesinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?