• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
CHP’li Yalım: Sebze Fiyatlarındaki Yükselişin Nedeni 17 Yıllık Yanlış Politikalar

CHP’li Yalım: Sebze Fiyatlarındaki Yükselişin Nedeni 17 Yıllık Yanlış Politikalar

Ankara (CUHA) – CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, sebze fiyatlarındaki yükselişin nedeninin 17 yıllık yanlış politikalar olduğunu söyledi.

Yalım, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’nin beka sorunu olmadığını, ekonomi ve işsizlik sorunu bulunduğunu belirterek, “Vatandaşlar tanzim satış kuyruklarında bolluktan değil yokluktan bekliyor. Halci ve pazarcı vatandaşlarımız terörist değildir” diye konuştu.

Yalım, 5 başlıkta alınacak önlemlerle fiyatların düşeceğini vurgulayarak, önerilerini “Mazotta ÖTV ve KDV alınmamalı; gübre maliyetleri düşürülmeli; ilaç, maliyet fiyatına verilmeli; hal nakliyecilerine yönelik teşvik verilmeli; doğalgaz ve elektrik faturalarında KDV yüzde 8’e düşürülmeli” şeklinde sıraladı.

Seçimlere yaklaşırken “beka” konusunun tartışılmaya devam ettiğini anımsatan Yalım, “Bahçeli ve Erdoğan’ın beka meselesi dediği, kendi koltuklarının sürekliliği adına söyledikleri kelimedir. Yoksa bu ülke ne iç savaş içinde ne de dış güçler tarafından saldırı içinde. Bu ülkenin beka sorunu yoktur, ekonomi ve işsizlik sorunu vardır” değerlendirmesini yaptı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?