• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Cumhurbaşkanı Erdoğan AK PArti Grup Toplantısı’nda konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK PArti Grup Toplantısı’nda konuştu

Ankara (CUHA) – Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemimizin bu ilk bütçesini 1 Ocak’tan itibaren uygulamaya başlayacağız. Yeni bütçeyle ekonomimizi; kur, faiz ve enflasyon şer üçgeninde kurulan tuzaktan kurtararak, süratle yeniden hedeflerimize uygun bir büyüme performansına kavuşturmakta kararlıyız” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) AK Parti Grup Toplantısı’na katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıda milletvekillerine ve partililere hitaben bir konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, yeni yönetim sistemine göre hazırlanan ilk bütçenin iki hafta sonra Meclis’e gönderileceğini belirterek Komisyonlarda ve Genel Kurul’da yapılacak görüşmelerin ardından, Meclis’in takdiriyle, Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi’nin ilk bütçesinin 1 Ocak’tan itibaren uygulamaya başlayacağını ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yeni bütçeyle ekonomimizi; kur, faiz ve enflasyon şer üçgeninde kurulan tuzaktan kurtararak süratle yeniden hedeflerimize uygun bir büyüme performansına kavuşturmakta kararlıyız” diye ekledi.

“SURİYE KRİZİNDE SON DÖNEMDE ÇOK ÖNEMLİ ADIMLAR ATTIK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Büyük devlet olmak demek, içeride ve dışarıda pek çok meseleyi aynı anda ve başarıyla yönetmek demektir. Türkiye, bir yandan içeride dengeleme, disiplin ve değişim üzerine kurulu yeni ekonomik programını uygularken, bir yandan da bölgesel ve küresel meselelerdeki ağırlığını artırmayı sürdürüyor. Ülkemiz açısından beka meselesine dönüşen Suriye krizinde, son dönemde çok önemli adımlar attık.”

Konuşmasının devamında “Bugüne kadar Suriye’de attığımız hiçbir adımın yanlış olmadığını gördüğümüz için, İdlib’deki imtihandan da, Allah’ın izniyle yüzümüzün akıyla çıkacağımızdan şüphe duymuyorum” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Suriye’deki iç savaşı ülkemize taşıma hesaplarından Suriye halkının geleceğini kendi topraklarında güvence altına alma inisiyatifine gelmiş olmamız, gerçekten de tarihî bir başarıdır. Ülkemizdeki Suriyeli misafirlerimizin kendi topraklarına dönüşünü ancak bu coğrafyayı bir bütün olarak güvene, huzura, refaha kavuşturarak sağlayabiliriz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?