• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Cumhurbaşkanı Erdoğan Almanya’ya Gidiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan Almanya’ya Gidiyor

(CUHA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD ziyaretini müteakip, Almanya Federal Cumhurbaşkanı Sayın Frank-Walter Steinmeier’in davetine icabetle, 27-29 Eylül 2018 tarihlerinde Almanya’ya bir devlet ziyareti gerçekleştirecek.

Erdoğan, Cumhurbaşkanı Steinmeier’le yapacakları görüşmelerin yanısıra, Almanya Federal Şansölyesi Angela Merkel ile de bir araya geleceklerdir.

Görüşmelerde, Türkiye ile Almanya arasında siyasi, ekonomik, güvenlik, savunma, kültür ve sosyal alanlarda işbirliği ve Almanya’da yaşayan Türk toplumuna ilişkin hususlar ele alınacaktır. Ayrıca başta Suriye olmak üzere bölgesel ve küresel gelişmeler, terörizm ve düzensiz göçle mücadele alanlarında işbirliği, Türkiye-AB ilişkileri ve iki ülkenin ortak gündeminde yer alan diğer hususlar görüşülecek.

Almanya’yı ziyaretleri kapsamında ayrıca Köln kentinde bulunan DİTİB Camii’nin de açılışını gerçekleştirecek olan  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk toplumuyla biraraya gelmeleri beklenmekte.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yapacakları ziyaret, yedi yıl aradan sonra ülkemizden Almanya’ya gerçekleştirilen ilk devlet ziyareti olacak. Almanya NATO müttefikimiz ve ülkemizin en önde gelen ekonomik ortağı konumunda. Almanya’da yaşayan 3.5 milyonluk Türk toplumu ülkelerimiz arasında bir dostluk köprüsü oluşturmakta.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?