• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye IMF Defterini Kapatmıştır

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye IMF Defterini Kapatmıştır

Ankara (CUHA) – Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “Türkiye, 2013 Mayıs ayında IMF defterini kapatmıştır ve bir daha da açmayacaktır. Bizi yeniden Afrika, Asya, Güney Amerika ülkeleri konumuna geriletecek böyle bir yolun sözünü dahi etmek Türkiye’ye ihanettir” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) AK Parti Grup Toplantısı’na katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıda milletvekillerine ve partililere hitaben bir konuşma yaptı.

“TÜRKİYE’NİN EKONOMİ ALANINDA VERDİĞİ MÜCADELE MİLLÎ BİR DAVADIR”

Türkiye’nin ekonomi alanında verdiği mücadelenin millî bir dava olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kendisini bu ülkenin ve milletin mensubu hisseden herkesin bu mücadeleye destek vermesi gerekir. Nitekim, siyasi görüşü ne olursa olsun, yerli ve millî duruş sahibi kesimlerden bu desteği gördük, görüyoruz” diye ekledi.

İktidara geldiklerinde bir yandan dev yatırımlar yaparken, bir yandan da 23,5 milyar dolarlık IMF borcunu ödediklerini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye, 2013 Mayıs ayında IMF defterini kapatmıştır ve bir daha da açmayacaktır. Bizi yeniden Afrika, Asya, Güney Amerika ülkeleri konumuna geriletecek böyle bir yolun sözünü dahi etmek Türkiye’ye ihanettir” açıklamasında bulundu.

Konuşmasının devamında, “Türkiye’nin son 16 yıldaki duruşunun en bariz özelliği, her yerde ve her zaman Hak’tan, haklıdan, vicdani olandan yana tavır sergilemesidir” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Suriye’de, Irak’ta, Libya’da Hak’tan ve haklıdan yana olduk. Filistin’de, Kudüs’te Hak’tan ve haklıdan yana olduk.”

“FIRAT’IN DOĞUSU VE MÜNBİÇ SURİYE GÜNDEMİMİZİN EN ÖNEMLİ KONULARIDIR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Fırat’ın doğusu ve Münbiç Suriye gündemimizin en önemli konularıdır. Güvenli bölge konusundaki kararımızı burada bir kez daha tekrar ediyorum. Türkiye’nin kontrolünde, diğer ülkelerin ise sadece lojistik destek verdiği bir güvenli bölge modeli dışındaki hiçbir teklifi kabul edemeyiz” şeklinde konuştu.

Suriye’deki gelişmelerin ülkenin geleceği açısından taşıdığı önemin Türkiye’yi her yolu ve yöntemi kullanmaya mecbur bıraktığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ancak, bıçak kemiğe dayandığında yapacağımız işler için ne kimseden izin almak ne de kimseye hesap vermek mecburiyetinde değiliz” değerlendirmesinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?