• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Sözlü’ye Destek Mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Sözlü’ye Destek Mesajı

Ankara (CUHA) – Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Adana’da da sedamız gür olmalı ve Cumhur İttifakı olarak Adana’yı da mutlaka kervana katmalıyız” diyerek teşkilatlarına ve partililerine Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü’yü desteklemeleri yönünde mesaj verdi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Spor Salonu’nda gerçekleştirilen Aday Tanıtım Toplantısı öncesinde, salon önünde kendisini karşılayan vatandaşlara selamlama konuşması yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra eşi Emine Erdoğan’la birlikte toplantı salonuna girdi.
Partisinin 31 Mart 2019 Mahallî İdareler Genel Seçimleri Manifestosu’nu açıklayan Erdoğan, salonda yaptığı konuşmada, şunları söyledi:
“Adana’da da sedamız gür olmalı ve Cumhur İttifakı olarak Adana’yı da mutlaka kervana katmalıyız. Mersin’i, Manisa’yı bu kervana katmalıyız. İşte bu doğrultuda, Türkiye’yi bugüne kadarki uygulamaların ötesinde bir ‘yeni şehircilik’ vizyonuyla buluşturuyoruz. Şehirlerimizi insan fıtratına uygun, medeniyet ve kültür değerlerimizle yoğrulmuş daha çok hizmetle donatacağız. Belediye başkanlarımız, şehir halkına hakim olma değil, hadim olma idrakıyla görevlerini yürütecekler. Yani, ‘Efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geliyoruz’ anlayışıyla hizmetlerini sürdürecekler.”

“CUMHUR İTTİFAKI’NA BAĞLILIĞIMIZDAN TAVİZ VERMEYECEĞİZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhur İttifakı’nın kendileri için aynı zamanda bir beka meselesi olduğunu belirterek, “Cumhur İttifakı’na bağlılığımızdan taviz vermeyeceğiz. Milliyetçi Hareket Partisi ile birlikte Cumhur İttifakı’nı gayet diri tutacağız, dayanışmamızı diri bir şekilde sürdüreceğiz” dedi.

“31 MART MAHALLİ SEÇİMLERİNİ DE HUZUR İÇİNDE TAMAMLAYACAĞIZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2018’de Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerini geride bırakarak yeni yönetim sistemine fiilen geçildiğini hatırlattı. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin, her geçen gün daha da pekişerek başarıyla yürüdüğünü kaydeden Erdoğan, “İnşallah 31 Mart 2019 mahalli seçimlerini de huzur içinde tamamlayacağız. Böylece ülke ve millet olarak önümüzdeki süreci tamamen hedeflerine odaklanmış bir şekilde geçirme imkanına kavuşacağız” ifadelerini kullandı.
Bu dönemde atılacak adımların, gelecek nesillere emanet edecekleri 2053 ve 2071 vizyonları bakımından kritik öneme sahip olduğuna işaret eden Erdoğan, AK Parti olarak bu bilinçle, demokraside ve ekonomide Türkiye’yi dünyanın en ileri ülkeleri seviyesine çıkartacak reformları hayata geçirmeye devam edeceklerini söyledi.
Büyükşehirler, iller, ilçeler ve beldelerde kazanacakları her başarının ‘Türkiye’nin aydınlık yarınlarına tutulmuş bir ışık’ olacağını dile getiren Erdoğan, şöyle devam etti:
“Mahalli seçimlerde partimizin elde edeceği güzel neticeler, belediye hizmetlerinde, biraz önce ifade ettiğim ilkeler çerçevesinde yeni bir dönemin kapılarını sonuna kadar açmanın yanında, Türkiye’yi her alanda hedeflerine ulaştıracak çalışmalarımızda bize moral desteği de verecektir. 31 Mart’ta kazananın bir kez daha hizmet siyaseti olacağına kalpten inanıyorum. Mensubu olmaktan şeref duyduğum milletime, demokrasimize ve bize vereceği destek için şimdiden şükranlarımı sunuyorum.”

“MİLLETİMİZE EMRİNDE OLDUĞUMUZU USANMADAN TEKRARLAYACAĞIZ”

Belediye başkan adayları ve teşkilat mensuplarına seslenen Erdoğan, şunları söyledi:
“Sizlerden bugünden itibaren seçim gecesine kadar tüm gücünüzle sokakta, evde, işyerinde, her yerde milletimizle birlikte olmanızı bekliyorum. Hedefimiz bizzat ulaşmadık, kendimizi anlatmadık, derdini dinlemedik hiçbir vatandaşımızı bırakmamak olmalıdır. Seçimi kazandık, seçimden sonra da bu anlayışın aynen devamını istiyorum. Demokrasiye ve milli iradenin üstünlüğüne yürekten inanan bir parti olarak adaylarımızla ve teşkilatımızla milletimize onun emrinde olduğumuzu usanmadan sürekli tekrarlayacağız. Gittiğiniz her yerde şahsımın temsilcisi olarak vatandaşlarımıza selamlarımı iletmenizi, desteklerini talep etmenizi rica ediyorum.”

“KİMSESİZLERİN KİMSESİ, SESSİZ YIĞINLARIN SESİ OLACAĞIZ”

Sosyal belediyecilik anlayışıyla tüm mağdur ve mazlumlarla birlikte ailelere, çocuklara, gençlere, kadınlara, yaşlılara ve engellilere hizmet verecek şekilde çalışacaklarını kaydeden Erdoğan, şunları ekledi:
“Erişilemeyen, yardım eli uzatılmayan, hizmet götürülmeyen hiçbir kesim bırakmayacak; kimsesizlerin kimsesi, sessiz yığınların sesi olacağız ve belediyecilik anlayışımızı buraya oturtacağız. Özellikle toplumun temeli olarak gördüğümüz aile kurumunu güçlendirecek çalışmaları önceliklerimizin başına alacağız. İnsana hizmet üreten belediyecilik yapacak, şehirleri imar ederken nesilleri ihmal etmeyeceğiz. Aile Danışma ve Yaşam Merkezleri, Kadın ve Gençlik Merkezleri, Spor Merkezleri, Kültür ve Sanat Merkezleri, Engelli ve Yaşlı Merkezleri gibi hizmetleri en küçük yerleşim birimlerine kadar götürmeye devam edeceğiz. Sporu, gençlerimiz başta olmak üzere, her kesimin hayatının ayrılmaz bir parçası haline getirecek altyapıyı kuracak bu faaliyetleri yoğunlaştıracağız. Sosyal belediyecilik çalışmalarının kalite standartlarını oluşturarak ülkenin her yerinde belirli bir seviyenin üzerinde hizmet verilmesini sağlayacağız.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?