• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Cumhurbaşkanlığı Kupası Adana’ya alındı

Cumhurbaşkanlığı Kupası Adana’ya alındı

(CUHA) – Türkiye Basketbol Fedarasyonu (TBF)  Yönetim Kurulu Afyon’da yapılan  toplantısında gündemde yer alan konular görüşülmüş, basketbol kamuoyu ve ilgili tarafları ilgilendiren aşağıdaki konular karara bağlandı.
TBF’den yapılan açıklama şöyle; “Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu 2 Ekim 2018 tarihinde yapmış olduğu toplantısında gündeminde yer alan konuları karara bağlamış ve basketbol kamuoyu tarafından bilinmesi gerekenlerin ilanen duyurulmasını uygun bulmuştur.

1. Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupası müsabakasının 10 Ekim 2018 tarihinde Adana’da,
2. A Erkek Milli Takımımızın 29 Kasım 2018 tarihinde yapacağı Türkiye – İspanya 2019 Dünya Kupası Eleme Grubu maçının Ankara’da ve A Kadın Milli Takımımızın 21 Kasım 2018 tarihinde yapacağı Türkiye – Beyaz Rusya 2019 Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu maçının Kayseri’de oynanmasına karar verilmiştir.
10 Kasım’da ASKİ Atatürk Spor Salonu’nda, Fenerbahçe- Hatay Büyükşehir Belediyesi arasında oynanacak olan Cumhurbaşkanlığı kupası’nın Adana’ya verilmesi basketbolseverleri buyük bir coşku ile karşıladı.

ASKİ ATATÜRK SPOR SALONU 
ASKİ Atatürk Spor Salonu’nu, Türkiye’nin ilk LEED Gold sertifikasına sahip, enerji ve çevre dostu bir salon olmakla birlikte,  FIBA standartlarına uygun 2 bin 500 seyirci kapasiteye sahiptir. 5.7 dönüm arsa üzerinde 10 bin metrekare kapalı alana sahip olacak şekilde projelendirdiğimiz Atatürk Spor Salonu, 18.5 milyonluk bir yatırımla 19 aylık bir çalışma ile Adana ve Türk sporunun hizmetine sunuldu.

“KENDİ ENERJİSİNİ ÜRETEN SPOR SALONU “
Salon, betonarme iskelet üzerine çelik konstriksüyon çatı örtüsü şeklinde tasarlanış, FIBA standartlarına uygun iç, dış mekan özellikleri ve sahip olduğu ilklerle fark yaratıyor. Cephe malzemeleri geçirgen cam yüzeyler ve alüminyum panellerden oluşan Atatürk Spor Salonu’nun tasarımında güneş ışığının en verimli şekilde kullanılıyor.  Fotovoltaik güneş pilleri kullanarak, tesise kendi enerjisini üretme altyapısı kazandırılan ASKi ATATÜRK Spor Salonu,  iç mekanında tribünler, soyunma odaları, basın çalışma odaları, fitness salonu, spor odası, masaj odaları, kulüp yönetim ofisleri de hazır..

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Adana Haber

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?