" /> Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü açıkladı: Kurban Bayramı 9 gün! – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü açıkladı: Kurban Bayramı 9 gün!

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü açıkladı: Kurban Bayramı 9 gün!

(MNT) – Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Kalın, Kurban Bayramı tatilinin 8 günden 9 güne çıktığını ve bedelli askerlik yasasının da birkaç gün içerisinde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından imzalanacağını duyurdu.

 

“KURBAN BAYRAMI TATİLİ 9 GÜNE ÇIKARTILMIŞTIR”

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın kurban bayramı tatili ile ilgili yaptığı açıklamada, ”Bildiğiniz gibi Kurban Bayramı yaklaşıyor. Bu vesileyle Kabinemizin aldığı bir kararı da sizlerle paylaşmak istiyorum. Yapılan bu düzenleme çerçevesinde Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkartılmıştır, bunu da kamuoyuyla paylaşıyoruz. Yani arife günü olan Pazartesi de tatile dâhil edilmiş bulunuyor. Dolayıyla önümüzdeki Kurban Bayramı tatili toplamda 9 gün olacaktır.” dedi

BEDELLİ ASKERLİK

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: “Şimdi o çerçevede bildiğiniz gibi güzel bir süreç ilerliyor. Seçim döneminde verilen sözlerden birisi de bu bedelli askerlik meselesiydi, bununla ilgili kanun tasarısı Meclisten geçti ve imzalanmak üzere Sayın Cumhurbaşkanımıza ulaştı, önümüzdeki birkaç gün içerisinde de Cumhurbaşkanımızın bunu imzalaması öngörülüyor.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?