• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Demokrat Parti Lideri Uysal, “Türkiye’nin Çöküşe İlerlediğini Görüyoruz”

Demokrat Parti Lideri Uysal, “Türkiye’nin Çöküşe İlerlediğini Görüyoruz”

Ankara (CUHA) – Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım, Ankara’nın Başkent ilan edilişinin 95. Yılı sebebiyle bir mesaj yayımladı.

TBMM Başkanı Yıldırım’ın mesajı şöyle:

“Türk tarihinin en uzun yüzyılı, 20’inci yüzyılın ilk çeyreğinde yaşanmıştır. Devletimizi tarih sahnesinden silip, milletimize ateşten gömlek giydirilmek istenilen zorlu yıllar, peş peşe kazanılan şanlı zaferlerle sona ermiştir.

Osmanlı Devleti’nin varisi olarak Anadolu’da yeniden ayağa kalkan devletimiz, aziz milletimizin tarihteki yolculuğunu devam ettirmiştir. 95 yıl önce kurduğumuz yeni devletin adı Türkiye Cumhuriyeti, başkenti de Ankara olarak ilan edilmiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 99 yıl önceki gelişiyle Ankara’nın da tarihteki rolü değişmiştir. İstiklâl Mücadelesinin karargâhı olarak belirlenen Ankara, milletimizin ve devletimizin istikbalinde önemli bir görev üstlenmiştir.

Bu yıl Ankara’nın başkentimiz oluşunun 95’inci yıl dönümüdür. 20’inci yüzyılın ilk çeyreğinde 20 bin nüfuslu küçük bir kasaba olan Ankara, bugün 5,5 milyon nüfuslu bir dünya şehri olmuştur. Nüfus büyüklüğü itibarıyla dünyanın 38’inci büyük şehri olan Ankara, devletimizin idari başkenti oluşunun yanı sıra, ekonomimizin de dinamosudur.

İstiklâlimizin ve istikbalimizin şehri olan Ankara’nın başkentimiz olarak kabul edilişinin 95’inci yılını kutluyorum. Bu vesileyle Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk başkanı, İlk Cumhurbaşkanımız ve kurucu liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, milletimize ve devletimize hizmet eden bütün büyüklerimizi şükran ve hürmetle anıyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?