• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Destici Millet İttifakına Çok Sert Konuştu: ”Bu Vatan Hainine Ne Cevap Vereceksiniz”

Destici Millet İttifakına Çok Sert Konuştu: ”Bu Vatan Hainine Ne Cevap Vereceksiniz”

Ankara (CUHA) – Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, AKP ile yaptıkları görüşmelere ilişkin açıklama yaptı.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, yerel seçimde iş birliği konusunda, dün AK Parti’li yöneticilerle görüşme gerçekleştirildiğini söyledi.
Destici, “Biz halis bir niyetle bu görüşmelerin olumlu sonuçlanması noktasında üzerimize düşen bütün fedakarlığı bugüne kadar yaptık. Bundan sonrada ülkemizi, milletimizi, temsil ettiğimiz camiayı önceleyerek, yine yapmaya devam edeceğiz” dedi.
Destici, genel merkez binamızda düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
Türkiye gündeminin tamamen yerel seçimlere odaklandığını kaydeden Destici, “Terörle mücadeleyi asla aklımızdan çıkarmamamız lazım. Burada atılacak adımları geri bırakmamamız ve geciktirmememiz lazım. Ne pahasına olursa olsun, bugün hangi bedeli ödememiz gerekiyorsa gereksin, ödeyelim ve artık bunu bitirelim, gündemimizden çıkaralım. Fırat’ın doğusuna yapılan harekat geciktirilmemelidir. Esas proje, Irak’ın kuzey noktası Sincar bölgesi ile ilgilidir. Orada bütün hedef, PKK- PYD- YPG unsurlarının bileşimiyle yeni bir özerk bölge ve daha sonra devletçik oluşturma peşindedir” diye konuştu.

HDP’YE SERT TEPKİ:’BU VATAN HAİNİNE NE CEVAP VERECEKLER’
HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli’nin açıklamaların çok sert yanıt verdi. Temelli’nin vatan haini olduğunu, millet ittifakının bu konuda nasıl adımlar atacaklarını takip edeceklerini söyleyen BBP Genel Başkanı Destici, Sezai Temelli’nin açıklamalarıyla ilgili de Cumhuriyet savcılarını göreve davet etti.
“Kürdistanı kazanacağız diyor, yani Türkiye’nin bir bölgesini bölüyor, ayrı bir bölge olarak değerlendiriyor. Bunu bir milletvekili, HDP’nin eş başkanı söylüyor. Derhal bu kişi hakkında Cumhuriyet Savcıları harekete geçmeli ve bununla ilgili hukuki süreç başlatılmalıdır. Kimse bu aziz vatanın bir parçasını başka bir adla değerlendiremez, bunu kim yapıyorsa, bu bölücülüktür, bunu da ancak izzet, onur ve haysiyet yoksunu vatan hainleri yapabilir. Bunlar da vatan hainlerinin ta kendileridir. Öbür taraftan da diyor, batıda da Cumhur ittifakının kazanmaması için her şeyi yapacağız diyor. Bu da şunu ortaya koyuyor, CHP başta olmak üzere millet ittifakını oluşturan siyasi partilerle işbirliğini yürüttüklerini dile getiriyor. Söylemiş oluyor. Zaten İstanbul, İzmir, Adana başta olmak üzere aday çıkarmayacaklarını fiili olarak işleteceklerini ortaya koydular. Sn. Kılıçdaroğlu, Sezai Temelli’nin ya da millet ittifakından genel başkanlardan Sezai Temel denen vatan haininin bu açıklamalarına nasıl cevap verecek bunu hep birlikte takip edeceğiz” dedi.

‘İTTİFAK MİLLİ- YERLİ UNSURLAR TARAFINDAN OLUŞTURULDU’
‘Cumhur ittifakı’nın ruhuna bağlı olduklarını kaydeden Genel Başkan Destici, “‘Cumhur ittifakı’ devletin bekasını, bütünlüğünü, milletin istiklalini ve istikbalini önceleyerek, milli ve yerli unsurlar tarafından oluşturulmuş bir ittifaktır. Yerel seçimlerdeki iş birliği konusu da daha özel bir konudur. Bu hususla ilgili arkadaşlarımız geçtiğimiz aylar içerisinde birkaç sefer AK Parti’li yöneticiler ile bir araya gelip, görüşmeler yaptılar. Dün de iki tarafın arzusu üzerine yerel seçimlerde iş birliği hususunda AK Parti’li yöneticiler ile arkadaşlarımız bir görüşme daha gerçekleştirdiler. Görüşme sonrası durumu değerlendirmek üzere başkanlık divanımızı toplantıya çağırarak, bir çalışmak gerçekleştirdik. Bu çalışmanın sonucunu kendilerine ilettik. Biz halis bir niyetle bu görüşmelerin olumlu sonuçlanması noktasında üzerimize düşen bütün fedakarlığı bugüne kadar yaptık. Bundan sonra da ülkemizi, milletimizi, temsil ettiğimiz camiayı önceleyerek, yine yapmaya devam edeceğiz. İnşallah hayırlı sonuçlanır, diye ümit ediyorum” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?