• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Devlet Bahçeli’den Kocamaz’a Çağrı: Gel Helalleşelim

Devlet Bahçeli’den Kocamaz’a Çağrı: Gel Helalleşelim

Ankara (CUHA) – Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, MHP’den istifa ederek İYİ Parti’ye geçmişti. Ancak İYİ Parti’de listenin YSK’ya geç teslim edilmesi nedeniyle aday olamadı. Bahçeli bu gelişmeler sonrası hem Kocamaz’a hem de küskün MHP’lilere ‘Partiye dönün’ çağrısı yaptı.

Bahçeli, Burhanettin Kocamaz’ın uzun yıllar MHP’nin Tarsus Belediye ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığını yapmış olduğunu anımsatarak, şöyle konuştu:

“Hem siyasi tecrübesi vardır hem de belediyecilik anlayışında yüksek bir tecrübeye sahiptir. Seçimlerin ne şekilde olması gerektiği konusunu bilenlerden birisidir. Böyle bir durumda Mersin’de Burhanettin Kocamaz Bey’in 17.25 itibariyle isminin verilmemesi hali düşündürücüdür. Bunu kim düşünmelidir? Burhanettin Kocamaz Bey düşünmelidir. Bunu kim düşünmelidir, İYİ Parti Genel Merkezi düşünmelidir. Burada gerçekten bir ihmal mi vardır veya bir art niyet mi vardır veya zillet ittifakının farklı bir boyutu mu vardır? Bunları hep beraber göreceğiz. Bize göre Burhanettin Kocamaz, tecrübeli bir belediye başkan adayıydı. Bu seçimde de 50 yıllık siyasi partisinden ayrılmanın üzüntüsüyle başka bir partiden aday olmayı düşünmüştü. Bana göre siyasi hayatımızda Mersin açısından bir kayıp olmuştur. Burhanettin Kocamaz’a destek veren insanların artık bu gerçeği görerek -bizim Adana’da 50’nci yıldönümümüzde yaptığımız büyük bir davetimiz oldu biliyorsunuz- yarından itibaren o davete icabet etmeleri gerektiğini düşünüyorum. Tekraren de söylüyorum: Gelin hep beraber olalım bir daha helalleşelim. Bu defa Mersin’i daha güçlü bir şekliyle alalım derim.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?