" /> EGM’den açıklama O polis açığa alındı! – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
EGM’den açıklama O polis açığa alındı!

EGM’den açıklama O polis açığa alındı!

(CUHA) – TFF Süper Lig müsabakasında Fenerbahçe ile Bursaspor 11 Ağustos Cumartesi günü saat 21:45’te Ülker Stadı’nda karşı karşıya geldi. Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Spor Kompleksi Ülker Stadyumu’nda Fenerbahçe-Bursaspor futbol takımları arasındaki misafir seyirci tribünü iç kısmında bir polisin Bursasporlu bir taraftarı darp ettiği iddia edilen görüntülerle ilgili olarak Emniyet Genel Müdürlüğü yaptığı açıklamada bir Komiser Yardımcısının açığa alındığını, 6’sı Fenerbahçe ve 16’sı Bursaspor taraftarı olmak üzere toplam 22 şahıs hakkında işlem yapıldığı açıkladı.

 

Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan yazıla açıklamada

”Özellikle Sosyal Medyada Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Spor Kompleksi Ülker Stadyumu’nda Fenerbahçe-Bursaspor futbol takımları arasındaki TFF Süper Lig müsabakasında misafir seyirci tribünü iç kısmında bir polisin Bursasporlu bir taraftarı darp ettiği iddia edilen görüntülerle ilgili olarak aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur.

Fenerbahçe-Bursaspor arasında gerçekleşen müsabakada,  6’sı Fenerbahçe,  16’sı Bursaspor taraftarı olmak üzere toplam 22 şahıs hakkında 6222 sayılı Kanun kapsamında işlem yapılmıştır. Ayrıca taraftarın darp edilmesi iddiasıyla ilgili bir Komiser Yardımcısı da açığa alınmış olup konuyla ilgili incelemeler devam etmektedir.

Sporun rekabet, kardeşlik ve dostluk ruhuna aykırı hiçbir şiddet olayına müsaade edilmeyeceği gibi polis meslek disiplinine aykırı tutum ve davranışlarda bulunan personel ile ilgili olarak da yasal işlemlerin tavizsiz yapılacağı tüm sporsever halkımıza saygı ile duyurulur.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” denildi.

İŞTE O DARP VİDEOSU

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?