" /> Elnur Eltürk: “Azerbaycan Televizyonundaki “Türk Dünyası” projesine ilgi büyüktür” – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Elnur Eltürk: “Azerbaycan Televizyonundaki “Türk Dünyası” projesine ilgi büyüktür”

Elnur Eltürk: “Azerbaycan Televizyonundaki “Türk Dünyası” projesine ilgi büyüktür”

Basından da bilgi verildiği üzere, Azerbaycan Televizyonunda “Türk Dünyası” projesine start verildi. Bu gibi projeleri geliştirmek gerekir. Günümüzde televizyon kanallarında Türk Dünyası ile ilgili programlara ilgi hangi düzeydedir?


Bu hususta düşüncelerini aktaran diaspora alanında araştırmacı – uzman Elnur Eltürk, şunları kaydetti: “Azerbaycan televizyon dünyasında Türk Dünyası’ndan bahseden programların yayınlanması günümüzün talebidir.


Bugün Türk Dünyası’nda büyük uyanış prosesi gidiyor. Televizyonlarımız bu uyanış prosesinde merkezi bir rol üstlenmeleri gerekiyor. Türk Dünyası’nda baş veren siyasi, ekonomik, askeri ve kültürel değişikliklerle ilgili olarak Türk gençliği bilgilendirilmeli.


Bugün Azerbaycan Televizyonu’nda “Türk Dünyası” projesinin başlaması çok önem taşımaktadır. Bu hem de ilgiyi artıracaktır. Sosyal medyadan da anlaşıldığı kadarıyla projeye ilgi büyüktür. Fikrimce, bu gibi programları sürekli yapmak gerekir”.

Kaynak
Adana Masası

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?