" /> Elvan: Stadın Adının “Ermenek Atatürk Stadyumu” Olmasından Onur Duyarım – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Elvan: Stadın Adının “Ermenek Atatürk Stadyumu” Olmasından Onur Duyarım

Elvan: Stadın Adının “Ermenek Atatürk Stadyumu” Olmasından Onur Duyarım

Karaman (CUHA) – Karaman’ın Ermenek ilçesinde düzenlenen 23. Sıla Festivali’ne katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Elvan, Ermenek stadının adıyla ilgili yapılan açıklamalarla ilgili olarak, “Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk üzerinden kimse siyaset yapmaya kalkmasın. Hele hele gecesini gündüzüne katan Ermenek Belediye Başkanımızı kimse yıpratmaya kalmasın. Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyetimizin kurucusu ve hepimizin ortak değeridir. Büyük bir mücadele vermiştir. Ben açıkçası bu hadiseye çok çok üzüldüm. Bizim isimde böyle şeylerde hiçbir zaman gözümüz olmadı, olmaz da ama Ermenekli kardeşlerimiz böyle bir düşünce içerisine girmişler ve böyle bir öneri geliştirmişler. Ben de bu haberi duyunca açıkçası stada Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olarak verilmesini, Belediye Başkanımızdan rica ettim. Bunun üzerine de belediye başkanımız bir açıklama yaptı. Biz hizmet için buradayız. Sizlerin hizmetkârı olmak için buradayız. Bugüne kadar sizlerin hizmetkârı olduk, sizlerin hizmetkârı olmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.

NE OLMUŞTU?
Karaman’ın Ermenek ilçesinde geçen yıl temeli atılan stadyumun ismi önce “Ermenek Atatürk Stadyumu” olarak belirlendi ardından stada Ermenekli olan eski bakan ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Elvan’ın adı verildi.

Ermenek Belediye Başkanı Uğur Sözkesen, 3 Temmuz günü yaptığı açıklamada “Şehir stadyumunun inşaatının başlandığı ilk günden bu yana düşünülen isim “Ermenek Atatürk Stadyumu ve Sporcu Eğitim Merkezi’dir. Ermenek Atatürk Stadı 25 Temmuz 2018 tarihinde tamamlanacak olup 25 Ağustos 2018 tarihinde de resmi açılışı yapılacaktır” dedi.

Ancak bir ay sonra yayınlanan resmi açılış programında stadyumun adının “Lütfi Elvan Şehir Stadyumu” olarak değiştiği görüldü.

BAKAN’IN HABERİ YOKTU
Atatürk isminin değiştirilip Lütfi Elvan yapılmasının gündeme gelmesinin ardından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Elvan, Belediye Başkanı Uğur Sözkesen’i arayarak stadın isminin Mustafa Kemal Atatürk olmasının kendisini onurlandıracağını söyledi. Sözkesen, sosyal medyada yaptığı açıklamada, Lütfi Elvan’ın isminin verilmesinden habersiz olduğunu ve kendilerini aradığını belirterek, “Stadyumumuzun ismine yönelik halkımızdan gelen yoğun talep doğrultusunda ilçemizin evladı olan Sayın Lütfi Elvan’ın ismi ön plana çıkmıştır. Sayın Elvan’ın bilgisi dışında gelişen bu tartışmayı Sayın Elvan da haberlerden öğrenmiş ve kendisi bizi aramıştır. Sayın Genel Başkan Yardımcısı konunun bir tartışma meselesi olmasını istememiş ve stada ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün isminin verilmesinin kendisini de onurlandıracağını dile getirmiştir. Atatürk, sadece bir kesimin değil hepimizin ortak değeridir. Bunu bir siyasi malzeme olarak kullanmak da doğru değildir” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
karaman haber

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?