" /> Emine Erdoğan, Arjantin’de Dr. Ricardo Gutierrez Çocuk Hastanesi’ne ekipman desteği teslim törenine katıldı – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Emine Erdoğan, Arjantin’de Dr. Ricardo Gutierrez Çocuk Hastanesi’ne ekipman desteği teslim törenine katıldı

Emine Erdoğan, Arjantin’de Dr. Ricardo Gutierrez Çocuk Hastanesi’ne ekipman desteği teslim törenine katıldı

(CUHA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın G20 Liderler Zirvesi nedeniyle gerçekleştirdiği Arjantin ziyaretine refakat eden eşi Emine Erdoğan, başkent Buenos Aires’te Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Dr. Ricardo Gutierrez Çocuk Hastanesi’ne verilen ekipman desteği teslim törenine katıldı.

Türkiye’nin Buenos Aires Büyükelçiliği rezidansında düzenlenen törene, Arjantin İslam Merkezi’nden temsilciler de iştirak etti.

EMİNE ERDOĞAN, ARJANTİN İSLAM MERKEZİ’NE KREŞ MÜJDESİ VERDİ

Emine Erdoğan, programda yaptığı konuşmada, İslam Merkezi’ne TİKA tarafından yapılması planlanan kreş müjdesini verdi. Büyük coşku ile karşılanan kreş müjdesi nedeniyle birlik temsilcileri Emine Erdoğan’a teşekkür etti. Programda Emine Erdoğan’a, ziyarete katılan bakan eşleri de eşlik etti.

Törende konuşan Arjantin-Türk Dostluk Grubu temsilcisi Marcelo Wechsler, Emine Erdoğan’ın kadınların güçlenmesine verdiği destekleri takdirle takip ettiklerini belirterek, Türkiye-Arjantin dostluğunun geleceğine yapılan bu yatırımlara dair umutlarını paylaştı.

Arjantin Hükûmeti adına Sağlık Sekreteri Yardımcısı Dr. Mirta Susana Rodriguez de hibe törenine katılarak, Türkiye’nin verdiği destek nedeniyle teşekkürlerini ifade etti ve bu bağışın çocukların sadece sağlığı değil, bedeni ve ruhi gelişimleri adına da önemine dikkat çekti.

Dr. Ricardo Gutierrez Çocuk Hastanesi, Buenos Aires’teki en eski hastanelerden ve halk sağlığı adına ülkedeki öncü kuruluşlardan birisi olarak hizmet veriyor. TİKA’nın hibeleri, Göz Hastalıkları Polikliniği, Yoğun Bakım Ünitesi ve Tıbbi Görüntüleme Merkezi’nde kullanılacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?