" /> Emine Erdoğan: “Klişelere teslim olmadan, yeni bir düşünme biçimine ihtiyacımız var” – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Emine Erdoğan: “Klişelere teslim olmadan, yeni bir düşünme biçimine ihtiyacımız var”

Emine Erdoğan: “Klişelere teslim olmadan, yeni bir düşünme biçimine ihtiyacımız var”

Ankara (CUHA) – Emine Erdoğan, İl Müftüleri İstişare Toplantısı vesilesiyle Diyanet İşleri Başkanlığı’nın kadın mensupları ve müftü eşleriyle buluşmasında yaptığı konuşmada, “Tertemiz, saf bir Müslüman aklına tekrar nasıl ulaşabiliriz sorusunu dert edinmek durumundayız. Diyanet İşleri Teşkilatımızın her şeyden önce bu rafine akla ulaşma noktasında yeni bir sayfa açarak çalışmalar yapmasını bekliyoruz. Klişelere teslim olmadan, yeni bir düşünme biçimine ihtiyacımız var” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, İl Müftüleri İstişare Toplantısı vesilesiyle Cumhurbaşkanlığı Devlet Konukevinde Diyanet İşleri Başkanlığı’nın kadın mensupları ve müftü eşleri ile akşam yemeğinde bir araya geldi.

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Huriye Martı, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın eşi Seher Erbaş ve kadın daire başkanlarının da hazır bulunduğu yemekte Emine Erdoğan misafirlerine hitaben bir konuşma yaptı.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın güncel toplumsal sorunlara yeni cevaplar üretmesinin önemine işaret eden Emine Erdoğan, teşkilatın; islamofobiye karşı etkin mücadele etmesinin yanı sıra FETÖ’nün inanç dünyasında yaptığı tahribatı tamir edecek çalışmalar yapması gerektiğini de vurguladı.

“SAF BİR MÜSLÜMAN AKLINA NASIL ULAŞABİLİRİZ SORUSUNU DERT EDİNMEK DURUMUNDAYIZ”

Tüm dünyayı kuşatan çevre sorunları karşısında Diyanet’e düşen görevler olduğunu da hatırlatan Emine Erdoğan, çevre dostu bir Hac seyahati konusunda çalışmalar yapılması gerektiğini söyledi. Hayvan haklarını koruma hassasiyetinin de çevre duyarlılığının bir parçası olduğunu ifade eden Emine Erdoğan, “Hayvan hakları yalnızca sokak hayvanlarıyla sınırlı bir mesele değildir. İnsan eğlencesi için meta haline getirilen yunuslardan faytonlara koşulan atlara kadar her türlü canlıdan sorumluyuz” diye konuştu.

Emine Erdoğan, şunları kaydetti: “Tertemiz, saf bir Müslüman aklına tekrar nasıl ulaşabiliriz sorusunu dert edinmek durumundayız. Diyanet İşleri Teşkilatımızın her şeyden önce bu rafine akla ulaşma noktasında yeni bir sayfa açarak çalışmalar yapmasını bekliyoruz. Klişelere teslim olmadan, yeni bir düşünme biçimine ihtiyacımız var. Şehirlerimizde bölgelere göre değişen sorunlar var. Müftülerimiz ve yeri geldiğinde eşleri bu sorunlara karşı duyarlı olmalı, elbirliği ile çözümüne katkı sunmalıdır.”

Türkiye’nin son yıllarda dünyadaki hâkim paradigmalara karşı büyük bir mücadele yürüttüğüne dikkat çeken Emine Erdoğan, “İnanıyorum ki gayretlerimiz buluştuğunda ülkemizin İslam dünyası içindeki örnekliği daha görünür hâle gelecektir” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?