• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Emniyet’ten “Bilinçli Kadın Bilinçli Toplum” Projesi

Emniyet’ten “Bilinçli Kadın Bilinçli Toplum” Projesi

Adana (CUHA) – Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından “Bilinçli Kadın Bilinçli Toplum” Projesi kapsamında İl Müftülüğüne bağlı Kuran Kursları, Belediyelere bağlı Meslek Edindirme Kursları ve Milli Eğitim Müdürlüklerine bağlı Halk Eğitim Merkezlerinde kurs gören kadınlara bilgilendirme toplantıları düzenlendi.

Seyhan İlçesi Bakım Yurdu Seyhan Meslek Edindirme Merkezinde (SEYMER) 50 kursiyere İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş’ın talimat vermesi üzerine Adana Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri günümüz dünyasında hızlı bir şekilde gelişen ve her geçen gün insan hayatında vazgeçilmez bir yer kaplayan, hayatı kolaylaştıran teknolojinin bir o kadar da insanlığı nasıl esaret altına aldığı konusunda farkındalık oluşturmak, genel güvenlik önlemleri, şahsa ve mala karşı işlenen suçlar, evlerde kapıdan satışlar ve dolandırıcılık vb. olaylar, cadde ve sokaklarda, kapkaç, yankesicilik vb. olaylarla ilgili bilgilendirmeler yaptı.

Aile İçi Kadına Karşı Şiddet Büro Amirliği ekipleri “Kadına Destek Uygulaması” (KADES) ile ilgili olarak; akıllı telefon kullanıcısı kadınların, Google Play ve Apple Store mağazalarından indirebileceği KADES Uygulaması ile aile içi ve kadına yönelik şiddet mağduru olduklarında, cihaz konum bilgilerini açarak, bir tuşla 155 Polis İmdat Acil Çağrı Merkezine ulaşmalarını ve sonrasında olay yerine en yakın ekibin sevk edilmesini sağlayan bir uygulama olduğunu anlattı.

Adana Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan bu çalışmalarla aynı zamanda, bilinçli anneler vasıtası ile çocukların daha bilinçli olarak yetişmelerine katkı sağlamak ve kadınları şiddetten korumak amaçlandı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?