" /> Erdoğan, “Adaletsizlikler karşısında sesimizi yükseltmekten geri durmadık” – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Erdoğan, “Adaletsizlikler karşısında sesimizi yükseltmekten geri durmadık”

Erdoğan, “Adaletsizlikler karşısında sesimizi yükseltmekten geri durmadık”

(CUHA) – Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti 6. Olağan Büyük Kongresi açılışında yaptığı konuşmada, “Biz, hiçbir zaman mücadeleden kaçan, davasının ve ülkesinin yıpranması pahasına kendi alanını korumaya çalışan bir parti olmadık, olmayacağız. Kurulduğumuz günden beri, ülkemizde, bölgemizde ve dünyada gördüğümüz her haksızlık, adaletsizlik, zulüm, riyakârlık karşısında sesimizi yükseltmekten geri durmadık, durmayacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 6. Olağan Büyük Kongresi’ne katıldı. Ankara Arena Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen kongrede Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

Yurt dışından kongre için gelen misafirlere teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan; fabrikada makina başında, atölyede tezgâh önünde, inşaatta iskele üzerinde, ekmek teknesi olan aracının direksiyonunda, dükkânında, işyerinde nafakasını temin etmek için çalışan tüm emekçileri selamlayarak konuşmasına başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Pamuk toplayan, fındık toplayan, çay biçen, ekin biçen, ürününü hasat eden, pancarını sulayan, serasını hazırlayan, hayvanını otlatan, balığa çıkmak için ağlarını hazırlayan tüm kardeşlerime selamlarımı yolluyorum. İşverenlerimize, girişimcilerimize, ihracatçılarımıza, tüccarlarımıza, kendisi ve ülkesi için üreten, kazanan, yatırım yapan, koşturan herkese selamlarımı iletiyorum. Okullarda, üniversitelerde kitabıyla, defteriyle, bilgisiyle, gayretiyle ilim öğreten ve öğrenen hocalarımız ile öğrencilerimize selamlarımı gönderiyorum. Sınırlarımız içinde ve dışında, dağlarda, ovalarda, şehirlerde, en izbe yerlerde ülkemizin ve milletimizin güvenliği için hayatlarını ortaya koyarak görev yapan bütün güvenlik güçlerimize selamlarımı sunuyorum. Terörle mücadelede, 15 Temmuz’da ve her nerede olursa olsun vatan müdafaası yolunda fedakârlık yapmış olan şehit yakınlarına, gazilerimize selamlarımı yolluyorum.”

“AK PARTİ’NİN ASIL KURUCUSU VE SAHİBİ MİLLETİMİZDİR”

AK Parti’nin asıl kurucusu ve sahibinin milletin bizatihi kendisi olduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin ne olduğunu anlayabilmek için, medeniyete ve tarihe vakıf olunması gerektiğini belirterek, “AK Parti başlangıçtır… Hazreti Adem’in dünyaya gelmesiyle başlayan imtihanımızın takipçisidir. AK Parti Hicrettir… Peygamber Efendimizin tüm cihanı aydınlatan nurunun, tüm insanlığı kucaklayan mesajının müntesibidir. AK Parti Malazgirt’tir… Sadece Allah’ın rızası için kendisinden katbekat üstün düşmanın üzerine “ölürsem, kefenim üzerimdeki elbisemdir” diyerek atılan Sultan Alparslan’ın yolundan gidendir” ifadelerini kullandı.

“AK Parti, Anadolu’daki tüm izlerimizdir” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü: “İznik’te, Söğüt’te, Bursa’da, Edirne’de, Konya’da, Sivas’ta, Kayseri’de, Erzurum’da, Alanya’da, Kastamonu’da Malatya’da, Balıkesir’de, Manisa’da, Antalya’da devletler kuran atalarımızın varisidir. AK Parti Selçukludur, Osmanlıdır… Coğrafyamıza diktikleri çınarları üç kıta yedi iklime yayan ecdadımızı takip edendir. AK Parti fetihtir… İstanbul’u alarak çağ açıp çağ kapatan Fatih Sultan Mehmet Han’ın mirasçısıdır. AK Parti hadimdir… Hicazı topraklarına katarak kutsal emanetlere sahip çıkan, kutsal beldelerin hizmetkârlığına talip olan Yavuz Sultan Selim Han’ın yoldaşıdır. AK Parti müdafidir” dedi. Dünyanın çalkantılı bir döneminde devleti onlarca yıl boyunca hem koruyup, hem geliştiren Sultan Abdülhamit-i Sani’nin de hakkının-hukukunun savunucusu olduklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin Çanakkale olduğunu ve Kut’ül Amare olduğunu kaydetti.

“AK PARTİ İSTİKLAL HARBİMİZDİR, CUMHURİYETİMİZDİR”

AK Parti’nin; yedi düvelin en modern silahlarla, en büyük ordularla üzerine geldiği anlarda bile imanı ve cesaretiyle zincirleri kıran, oyunları bozan ecdadın torunu olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle konuştu: “AK Parti İstiklal Harbimizdir, Cumhuriyetimizdir… Artık yıkıldı, yok oldu denilen bir milleti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde küllerinden yeniden doğarcasına ayağa kaldıran millî mücadele ruhunun temsilcisidir. AK Parti çok partili hayattır… Rahmetli Menderes’in bedelini canıyla ödediği demokrasi mücadelesinin bugünkü sancaktarıdır. AK Parti kalkınmadır… Rahmetli Özal’ın bin bir meşakkatle açtığı kalkınma yolunun günümüzdeki takipçisidir. AK Parti bugündür… Geçtiğimiz 16 yılda Türkiye’yi demokraside ve ekonomide geliştirerek, 2023 hedefleriyle buluşturarak milletimizin, hayalini gerçekleştirendir. AK Parti gelecektir… Gençlerimize 2053 ve 2071 vizyonlarını emanet ederek, ülkemizin önümüzdeki yarım asrını, bir asrını aydınlatandır. Velhasıl AK Parti Türkiye’dir…”

“HAKSIZLIK, ADALETSİZLİK, ZULÜM, RİYAKÂRLIK KARŞISINDA SESİMİZİ YÜKSELTMEKTEN GERİ DURMAYACAĞIZ”

Milletle birlikte, 16 yıldır karşılarına çıkan onca sıkıntıya, onca engele, kurulan onca sinsi tuzağa, yapılan onca saldırıya inançla karşı koyduklarını ve zafere ulaştıklarına dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “15 Temmuz destanını işte bu hissiyatla verdiğimiz mücadele sayesinde kazandık. Bugün de birileri bizi güya ekonomiyle, yaptırımla, kurla, dövizle, faizle, enflasyonla tehdit ediyor. Biz de onlara diyoruz ki, oyununuzu gördük ve meydan okuyoruz. Biliyoruz ki, iman varsa imkân da vardır” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerinin devamında şöyle konuştu: “Biz, hiçbir zaman mücadeleden kaçan, davasının ve ülkesinin yıpranması pahasına kendi alanını korumaya çalışan bir parti olmadık, olmayacağız. Kurulduğumuz günden beri, ülkemizde, bölgemizde ve dünyada gördüğümüz her haksızlık, adaletsizlik, zulüm, riyakârlık karşısında sesimizi yükseltmekten geri durmadık, durmayacağız.”

“KUDÜS’TE KUTSALLARIMIZ ÇİĞNENİRKEN KAFASINI BAŞKA TARAFA ÇEVİRENLERİN SAFINA KATILMADIK”

Dünyayı sömürerek kendilerine refah düzeni kuranlara boyun eğmediklerini, eğmeyeceklerini de kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hayatlarını ve geleceklerini kurtarmak için yollara dökülen masum insanlar denizlerin, okyanusların, ırmakların karanlık sularında, tel örgülerin, yüksek duvarların önünde ağlarken gülenlerden, onlara çelme takanlardan olmadık, olmayacağız. Filistinlilere zulmedilirken, ilk kıblemiz Kudüs’teki kutsallarımız çiğnenirken kafasını başka tarafa çevirenlerin safına katılmadık, katılmayacağız. Sınırlarımızın dibinde oluşturulmaya çalışılan terör koridoruna rıza göstermedik, göstermeyeceğiz” ifadesini kullandı.

“Son 5-6 yılda yaşadığımız her hadiseyle gördük ki, bir olduğumuzda, iri olduğumuzda, diri olduğumuzda, kardeş olduğumuzda, hep birlikte Türkiye olduğumuzda, hiç kimsenin bize gücü yetmez” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün her türlü tehdidin karşısında dimdik ayakta kalan bir Türkiye’yi, bu kararlı duruşa borçlu olduklarını vurguladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?