• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Erdoğan, Atatürk’ün Ankara’ya Gelişinin Yıl Dönümü Dolayısıyla Mesaj Yayımladı

Erdoğan, Atatürk’ün Ankara’ya Gelişinin Yıl Dönümü Dolayısıyla Mesaj Yayımladı

Ankara (CUHA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 27 Aralık Gazi Mustafa Kemal’in Ankara’ya gelişinin yıl dönümü dolayısıyla yayımladı mesajında, “Gazi Mustafa Kemal’in Ankara’ya gelişi milli mücadelede önemli bir dönüm noktası olmuş, Kurtuluş Savaşı’nın merkezi durumuna gelen Ankara, Cumhuriyet’in kuruluşuna uzanan süreçte çok önemli kararlara ev sahipliği yapmıştır.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 27 Aralık Gazi Mustafa Kemal’in Ankara’ya gelişinin yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yayımladığı mesaj şöyle:

“Gazi Mustafa Kemal’in Ankara’ya gelişi milli mücadelede önemli bir dönüm noktası olmuş, Kurtuluş Savaşı’nın merkezi durumuna gelen Ankara, Cumhuriyet’in kuruluşuna uzanan süreçte çok önemli kararlara ev sahipliği yapmıştır.

Gazi Mustafa Kemal ve beraberindekileri büyük bir coşku ve heyecanla karşılayan Ankaralılar, bağımsızlık ve istikbalimize sahip çıkma yolunda atılan her adıma destek olmuşlardır.

Kurtuluş Savaşı yıllarında Anadolu’da küçük bir şehir olan Ankara, Cumhuriyet’in ilanıyla birlikte başkent sıfatıyla taçlanmış, ülkemizin kalkınma ve büyüme hamlelerinde de öncü rol oynamıştır.

Bu düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal ve İstiklal Savaşı’nın tüm kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyor, tüm Ankaralıları en kalbi duygularımla selamlıyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?