• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Erdoğan: “Biz Eserlerimizle Varız”

Erdoğan: “Biz Eserlerimizle Varız”

Muğla (CUHA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “17 yıldır Türkiye’de sadece hizmet ettik, yatırım yaptık, eser ortaya koyduk. Biz eserlerimizle varız. Muğla’ya bugüne kadar 20 katrilyon lira tutarında yatırım yaptık” dedi.

Erdoğan, AK Parti Muğla mitinginde yaptığı konuşmada, Muğla’nın yıllar boyu CHP zihniyetince yönetildiğini belirterek, Muğla’nın ve başta Bodrum olmak üzere CHP’li yönetimlerin olduğu ilçelerin her zaman için alt yapı eksiklikleriyle haberlere konu olduğunu söyledi. Muğla’ya AK Parti iktidarları döneminde 3 bin 79 adet yeni derslik, yükseköğrenim öğrencileri için 3 bin 710 kişi kapasiteli yurt binaları, spor salonları, Fethiye ve Milas’a gençlik merkezleri kazandırdıklarını anlatan Erdoğan, Bodrum gençlik merkezi ve spor salonunu ile Marmaris gençlik merkezi ve spor salonlarının ise yapım ve proje çalışmalarının devam ettiğini bildirdi. Muğla’ya yeni bir stat kazandırma ve mevcut stadın yerini millet bahçesi yapma çalışmaların sürdüğüne değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehirdeki ihtiyaç sahipleri ile şehit yakınları, yaşlılar ve engellilere de 1,1 milyar lira destekte bulunduklarını vurguladı.

Erdoğan, Muğlalı çiftçilere son 17 yılda 1,3 milyar lira tarımsal destek verildiğini sözlerine ekleyerek, Muğlalı iş insanlarına, girişimcilere ise toplamda yaklaşık 11 milyar liralık yatırım teşviki; Muğla’daki 105 bin iş yerine de 1,3 milyar lira tutarında SGK prim teşviki sağladıklarının altını çizdi.

Muğla merkez, Menteşe, Yatağan, Ula ve Bayır’a da doğal gazın yine AK Parti iktidarı döneminde getirildiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye genelinde 81 vilayete ve ilçelerin yarısına doğal gazın ulaştırıldığını, diğer yarısına da ulaştırma çalışmaların sürdüğünü kaydetti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı dönemini anımsatarak, kendisinden önceki CHP döneminde İstanbul’un hava kirliliği, çöp dağları ve patlayan Ümraniye çöplüğüyle anıldığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP’li belediyeler döneminde 50 bin olan doğal gazlı ev sayısının kendisi cezaevine girene kadar 1 milyon 250 bine ulaştığını, bugün ise İstanbul’da 6,5 milyon eve doğal gazın ulaştığını aktardı.

“CUMHUR İTTİFAKI’NI MİLLETİMİZ İSTEDİĞİ SÜRECE DEVAM ETTİRECEĞİZ”

Erdoğan, AK Parti ve MHP’nin Cumhur İttifakı’nda bir araya geldiklerine dikkati çekerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Milletimiz işte bu ikisi arasında bir karar verecek. Belediye başkanlıkları bu kararın sadece bir boyutunu oluşturuyor. Asıl karar, bu ittifakların neyi temsil ettiklerine bakılarak verilecek. Zillet ittifakının partileri yaptıkları işten kendileri bile utandıkları için adaylarının arkasında aslanlar gibi duramıyorlar. Parti amblemlerini gizleyerek birlikteliklerini saklayabileceklerini sanıyorlar. Parti amblemlerini koymuyorlar, bu enteresan. Bunlar herkesi kör, âlemi sersem yerine koyuyor. Hâlbuki CHP, bunun yanında HDP ve diğerleri, ya sizin ittifakınız gün gibi ortada, biz sizi sesinizden tanırız sesinizden. HDP’nin nerelerde kimi desteklediğini biz de biliyoruz, milletimiz de biliyor, kendileri de zaten açıkça söylüyorlar. Bu iş ruh meselesi, bu birlik beraberlik başka bir şey. Cumhur İttifakı’nı Meclis’te hukuki dayanağa kavuşturduk diyoruz. Cumhur İttifakı’nı milletimiz istediği sürece devam ettireceğiz diyoruz. Ama ben ne diyorum? Pazar’a kadar değil, mezara kadar devam edeceğiz.”

“BU MİLLET TUZAKLARI 31 MART’TA BİR KEZ DAHA BOZACAK”

Erdoğan, şunları ekledi:

“Ülkemize husumet besleyen ne kadar çevre varsa bu ittifakın arkasında saf tutuyor. Buna rağmen zillet ittifakı liste kavgalarının, ayak oyunlarının, dövüşün, çekişin içinde boğulmuş durumda. Üstelik İzmir’den Beyoğlu’na kadar pek çok yerde öyle adaylar gösterdiler ki tam evlere şenlik. Zillet ittifakının adaylarının içinde 12 Eylül darbecilerinin celladı babasını yere göğe sığdıramayan da var, bölücü örgütün eylemlerine her türlü desteği verenler de var. Bizim onlara bir şey söylememize gerek yok, birbirlerine söylediklerine baktığınızda zaten ortada nasıl bir oyun döndüğünü rahatça görebilirsiniz. Bu millet önüne kurulan tuzakları, arkasından çevrilen dolapları, sinsice oynanan oyunları 31 Mart’ta bir kez daha bozacaktır.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?