" /> Erdoğan: “Bunlar İlk Günden Beri Birtakım Güçlerin Taşeronluğunu Yapmıştır” – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Erdoğan: “Bunlar İlk Günden Beri Birtakım Güçlerin Taşeronluğunu Yapmıştır”

Erdoğan: “Bunlar İlk Günden Beri Birtakım Güçlerin Taşeronluğunu Yapmıştır”

Şanlıurfa (CUHA) – Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’de 1984 yılından beri vahşi eylemler gerçekleştiren PKK’nın en çok Kürtlere zarar verdiğini vurgulayarak, “Bu örgütün hiçbir zaman Kürt kardeşlerimizin veya bölgemizdeki herhangi bir kesimin hakkını, hukukunu savunmak gibi bir derdi asla olmamıştır. Bunlar ilk günden beri bölgemizde birtakım güçlerin gönüllü veya paralı taşeronluğunu yapmıştır” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri kampanyası kapsamında Şanlıurfa mitingine katıldı. Abide Toplanma Merkezi yanında düzenlenen mitingde Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir konuşma yaptı. Konuşması öncesinde sanatçı İbrahim Tatlıses ile vatandaşları selamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Şanlıurfalı kadınları özellikle selamladığını vurguladı.

Mardin’deki konuşmasında şehre hızlı tren müjdesi vermesinin ardından, bir HDP yöneticisinin “Mardin’de hızlı trenin ne işi var?” dediğini aktaran Erdoğan, şöyle konuştu:

“Şimdi oraya hızlı tren geldiği zaman biliyorum ki o hızlı trenden de bunlar istifade edecekler, ama bunlarda ufuk yok. Yıllar yılı CHP her yapılanın karşısına dikilmedi mi? İstanbul’a birinci köprü yapıldı karşısına dikildi, iki yapıldı karşısına dikildi, üç yapıldı karşısına dikildi, Marmaray yapıldı denizin altından karşısına dikildiler. Avrasya Tüneli’ni yaptık karşısına dikildiler, Osmangazi’nin karşısına dikildiler, şimdi İstanbul’u İzmir’e bağlıyoruz onun da şimdi onun da karşısına dikilmeye çalışıyorlar. Biz bu millete hizmetkârız, bu millete efendi olmaya değil, hizmetkâr olmaya geldik. Biz yaparız, onlar ise maalesef seyrederler.”

“2050 YILINA KADAR İÇME SUYU SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ”

Erdoğan, Şanlıurfa’nın GAP’ın en önemli şehri olduğuna vurgu yaparak Keban Baraj Gölü’nde yolcu ve araç taşımacılığı için iki adet feribotun hizmete girdiğini, Atatürk Baraj Gölü’nde turizmi canlandırmak için Siverek kıyısı, Takoran Vadisi’nde 3, Hilvan ve Bozova ilçeleri kıyısında ise iki yanaşma yerinin hazırlıklarına başlandığını söyledi. Erdoğan, dev bir su kanalı inşa ederek Atatürk Barajı’nın suyuyla 2 milyon dekarın üzerindeki tarım arazilerinin sulanmasını sağlayacaklarını, bu kanalın Şanlıurfa’dan Mardin’e adeta nehir gibi akacağını ifade ederek içme suyu çalışmaları neticesinde Şanlıurfa ve ilçelerinin 2050 yılına kadar içme suyu sorununu çözeceklerini söyledi.

Şanlıurfa’daki organize sanayi bölgelerinin sayısını 5’e yükselterek istihdamı 20 binden 180 bine ulaştırdıklarının altını çizen Erdoğan, Şanlıurfa’da, biri gıda ihtisas olmak üzere iki adet, Birecik, Siverek ve Viranşehir’de de birer adet olmak üzere toplam beş yeni Organize Sanayi Bölgesinin de kurulacağı müjdesini verdi.

Erdoğan, “Ülkemiz ve Urfa’mız için gece gündüz çalışıyoruz. Biz ülkemizi ve şehirlerimizi kardeşlikle büyütmek istiyoruz. Cumhurbaşkanı olarak bu kardeşiniz, büyükşehirde büyükşehir belediye başkanımız, ilçelerde de ilçe belediye başkanlarımız el ele vereceğiz ve Şanlıurfa’mızı daha ileriye taşıyacağız” dedi.

“BU TRENDEN İNENLER BİR DAHA BU TRENE BİNEMEZLER”

Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Neymiş, Beyefendi aday olmamış, aday olmayınca bakıyorsunuz ne dava var ne bir şey, menfaat neredeyse oraya gidiyor. Ve ne diyorlar? ‘Ben kazanınca tekrar AK Parti’ye geleceğim.’ Bu trenden inenler bir daha bu trene binemezler. Bu davada bu treni terk edenleri, kusura bakmasınlar, bu can bu tende oldukça bir daha biz bu trene kabul etmeyiz. Biz bu davada kimlerle bu yola çıktıysak, bize ihanet etmedikçe biz beraber yolculuğumuza devam ederiz, tamam. Onun için de emaneti emin ellere teslim ettik, onlarla yola devam ediyoruz.”

“BİZİM TOPRAKLARIMIZI BÖLMEYE KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ”

Erdoğan, kendilerinin şehirlere muhabbetle yatırımları getirmek istediklerini belirterek Türkiye’de 1984 yılından beri vahşi eylemler gerçekleştiren PKK’nın en çok Kürtlere zarar verdiğini söyledi.

Erdoğan, “Bu örgütün hiçbir zaman Kürt kardeşlerimizin veya bölgemizdeki herhangi bir kesimin hakkını, hukukunu savunmak gibi bir derdi asla olmamıştır. Bunlar ilk günden beri bölgemizde birtakım güçlerin gönüllü veya paralı taşeronluğunu yapmıştır, dün öyleydi, bugün de öyle” değerlendirmesinde bulundu.

Erdoğan, şunları ekledi:

“Türkiye’de Kürdistan diye bir bölge var mı? Doğu Anadolu’muz var, Güneydoğu Anadolu’muz var, Karadeniz’imiz var, Akdeniz’imiz var, Orta Anadolu’muz var, Ege var, Marmara var. Bu Beyefendi Kürdistan özlemiyle yatıp kalkıyorsa Irak’ın kuzeyinde Kürdistan var, buyursun oraya gitsin. Bizim bu topraklarımızı bölmeye, bu vatanı bölmeye kimsenin gücü yetmez ve yetmeyecek. Öbürü ne diyor? ‘Bizim arkamızda YPG var, PYD var, PKK var.’ Kadına bak, söylediği lafa bak. Bizim arkamızda da Şanlıurfa var, Allah’ımız var. Biz, yürüyeceksin millet yürüyecek arkandan, böyle yürüdük, böyle yürüyeceğiz, hiç bu işin teferruatı yok. Ve ne diyor? 1 Temmuz’a kadar Terörle Mücadeleyi kaldırmazsanız savaş kapıyı çalar.’ Ne oldu? 1 Temmuz geride kaldı. Hadi. Cudi’de inlerine girdik, Gabar’da inlerine girdik, Tendürek’te inlerine girdik, hatta Kandil’de inlerine girdik. Neden? Benim milletimin huzurunu kim kaçırıyorsa biz onların kapısını çalarız.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2019 yılını turizmde Göbeklitepe yılı ilan ettiklerini hatırlatarak bugün Göbeklitepe Ören Yeri’nin resmi açılışının gerçekleştirileceğini, akşam da Dünya Kadınlar Günü dolasıyla Şanlıurfalı kadınlarla bir araya gelecekleri bilgisini paylaştı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?