• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Erdoğan: “İçeride Güçlü Olmadan Dışarıda Güçlü Politikalar İzleyemeyiz”

Erdoğan: “İçeride Güçlü Olmadan Dışarıda Güçlü Politikalar İzleyemeyiz”

Samsun (CUHA) – Cumhurbaşkanı Erdoğan, “31 Mart seçimlerinden sonra ekonomi, tarım, sanayi ve istihdam noktasında atılacak adımlarla ülkemize hizmeti aralıksız sürdüreceğiz. İçeride güçlü olmadan dışarıda güçlü politikalar izleyemeyiz” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri kampanyası kapsamında Samsun Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen mitinge katıldı. 24 Haziran seçimlerinde şahsına, AK Parti’ye ve Cumhur İttifakı’na verdikleri destekten ötürü Samsunlulara teşekkür eden Erdoğan, “İnşallah bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sizlerin itimadına layık olmaya çalışacağız. Sizlerin emanetini namusumuz bilip, canımızdan bir parça bilip, asla halel getirmeyeceğiz. İlk günkü aşkla, ilk günkü heyecanla sizler için koşturmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Seçimlere 27 gün kaldığına işaret ederek, 27 gün sonra sandığa gidilerek tam bir demokrasi şöleni içinde oyların kullanılacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Millet İttifakı partilerinden oluşan muhalefetin, aylardır sürdürdüğü liste kavgasını daha yeni bitirip kıyısından köşesinde de olsa meydanlarda daha yeni görünmeye başladığına dikkat çekti.

Muhalefetin seçim kazanmak gibi bir hedefinin ve millete hizmet etmek gibi bir derdinin olmadığını, sadece rant kaynağı olarak gördükleri belediyeleri korumayı hedeflediğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

“Onların amacı 3-5 mitingle, birkaç tane salon toplantısıyla, bir-iki televizyon programıyla bu dönemi de savuşturmak. Milletle buluşmak, hasbihâl etmek, dert dinlemek onlar için çok büyük bir yük. Herkese, hatta bölücü örgütün siyasi uzantılarının küstahlıklarına bile tahammülleri var, ama millete tahammülleri yok.”

“İSTİSMAR EDEMEYECEKLERİ HİÇBİR KAVRAM YOK”

“Ola ki bir köye yolları düşse, bu sefer de kendilerinden yol isteyen,  hizmet bekleyen insanlarımızı azarlıyorlar” diyerek, geçtiğimiz günlerde CHP’nin yeniden aday gösterdiği Hatay Büyükşehir Belediye Başkanının kendisinden hizmet isteyen vatandaşları “Oy yoksa hizmet de yok” sözleriyle azarlamasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Söz konusu olayın video görüntüsünü, meydanda bulunan dev ekrandan mitinge katılan vatandaşlara da izleten Erdoğan, ilgili parti belediye başkanının, görevlerini yapmak, verdikleri sözleri tutmak yerine, utanmadan-sıkılmadan vatandaşa hakaret ettiğini belirtti.

Bir CHP Genel Başkan Yardımcısının “AK Parti’ye oy verirseniz eliniz kırılsın” diyerek vatandaşlara beddua ettiğine, ilgili partinin genel başkanının geçen seçimde “AK Parti’ye oy vermek günah” dediğine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Çünkü bunların istismar edemeyecekleri hiçbir kavram yok. Bunların kendi çıkarları için çiğnemeyecekleri ilke, prensip yok. Bunların koltuklarını korumak için, bölücü örgütün siyasi uzantıları dâhil, giremeyecekleri iş birliği yok. İkballeri, kişisel hırsları için her şeyi yaparlar, her türlü rezilliği işlerler. Şimdi de bölücü örgüte müzahir partinin militanlarını, CHP listelerinden belediye meclislerine sızdırmanın gayreti içerisindeler” değerlendirmesinde bulundu.

7 Haziran seçimleri sonrasında terör örgütünün, Suriye’den kazdığı tünellerden silah bomba, mühimmat, patlayıcı ve militan sızdırarak millete eziyet ettiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “O gün başarılı olamayanlar, bugün bir başka yoldan tünel kazıyorlar” diye ekledi.

“31 MART AYNI ZAMANDA BİR BEKA SEÇİMİDİR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerinin devamında şunları kaydetti:

“O zaman fiziki tünellerle hedefine ulaşamayanlar, bugün benzer bir tüneli siyasi olarak CHP listelerinden açıyorlar. Millî iradeye karşı kazılan bu tüneli de mevcut CHP yönetiminin rızası, onayı, açık desteğiyle gerçekleştiriyorlar. Hiç uzağa gitmeye gerek yok, özellikle bölücü örgütün siyasi uzantılarının aday göstermediği illerde, bu tünel siyaseti aşikârdır. Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgemizde ise tünel siyaseti artık çok farklı boyutlara, aleni iş birliğine varmıştır. Şu anki yönetim altında CHP’nin asli görevi, maalesef, bölücülere aracılık yapmak, koltuk değnekliği yapmak hâline dönüşmüştür.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “31 Mart’ta sadece ilçe belediye başkanlarını, meclis üyelerini, muhtarları seçmeyeceksiniz. 31 Mart’ta, bölücü örgüt adına siyasi tünel kazanlara sandıkta çok güçlü bir ders vereceksiniz. 31 Mart’ta ülkemizi bölmek isteyenlere sandıkta esaslı bir Osmanlı tokadı vuracaksınız. 31 Mart’ta milletimizin birliğine, dirliğine, kardeşliğine saldıranları sandıkta sizler püskürteceksiniz” şeklinde konuştu.

“BİZİM İÇİN ANKETÇİLERİN DEĞİL MİLLETİN SÖZÜ KIYMETLİDİR”

CHP salon toplantılarıyla, dostlar alışverişte görsün kabilinden üç-beş mitingle seçim dönemini geçirmeye çalışırken kendilerinin, il ve ilçelerin en büyük meydanlarında yüz binlerle buluştuklarını vurgulayan Erdoğan, kendileri için mitinglerin; sadece bir seçim çalışması değil aynı zamanda milletle yüz yüze istişare ettikleri gönül meclisleri olduğunu dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Mitingler, bizim ilham aldığımız, güç aldığımız, daha büyük mücadeleler için kuvvet topladığımız en önemli enerji kaynağımızdır. Mitingler bizim için aynı zamanda meydanların sesine, sokağın sesine aracısız bir şekilde kulak verme vesilesidir. Bizim için anketçilerin değil milletin sözü kıymetlidir. Kardeşlerim; bizim için medyanın değil meydanın ne dediği önemlidir.”

“SAMSUN’UN ENDÜSTRİ BÖLGESİ OLMASI İÇİN ÇALIŞMALARI BAŞLATTIK”

Samsun’un endüstri bölgesi olması için gerekli çalışmaları başlatarak, şehri yerli ve uluslararası yatırımcılar için önemli bir cazibe merkezi hâline getireceklerinin bilgisini de paylaşan Erdoğan, bu hizmet ve yatırımların kesintiye uğramaması için 31 Mart seçimlerinden başarıyla çıkmaları gerektiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “31 Mart seçimlerinden sonra; ekonomi, tarım, sanayi ve istihdam noktasında atılacak adımlarla ülkemize hizmeti aralıksız sürdüreceğiz. İçeride güçlü olmadan dışarıda güçlü politikalar izleyemeyiz” dedi.

Erdoğan, Samsun’da büyükşehir ve 15 ilçede AK Parti, 2 ilçede ise Cumhur İttifakı kapsamında MHP adaylarıyla seçime girdiklerine dikkat çekti.

Konuşmasının sonunda “tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet” vurgusunda bulunan Erdoğan sözlerini; sabırları vefaları ve muhabbetleri dolayısıyla Samsunlulara teşekkür ederek tamamladı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?