" /> Erdoğan: “Kudüs Konusundaki Mücadelemizi Son Nefesimize Kadar Sürdüreceğiz” – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Erdoğan: “Kudüs Konusundaki Mücadelemizi Son Nefesimize Kadar Sürdüreceğiz”

Erdoğan: “Kudüs Konusundaki Mücadelemizi Son Nefesimize Kadar Sürdüreceğiz”

Ankara (CUHA) – Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail’in Mescid-i Aksa’yı postallarla kirletmeye cüret ettiğine dikkat çekerek, “Filistin halkının hakları ve Kudüs’ün İslam dünyası için taşıdığı öneme uygun şekilde yönetilmesi konusundaki mücadelemizi son nefesimize kadar sürdüreceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Pursaklar’da yapımı tamamlanan toplam yatırım bedeli 176 milyon lira olan 29 kalem eser ve hizmetin resmi açılış törenine katıldı. Yavuz Bulvarı üzerinde gerçekleştirilen etkinlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir konuşma yaptı. 24 Haziran seçimlerinde kendisini yüzde 78 oyla cumhurbaşkanlığına layık gören Pursaklar’a şükranlarını ifade eden Erdoğan, vatandaşlardan yerel seçimlerde de, özellikle ezan düşmanlarına, sandıkta esaslı bir ders vermesini istedi.

“MESCİD-İ AKSA’NIN POSTALLARLA KİRLETİLMESİNE RIZA GÖSTERMEYECEĞİZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerinin devamında şunları kaydetti:

“Allah’ın izniyle, bu millet ayakta olduğu sürece, hiç kimse ezanların semalarda yankılanmasına engel olamaz, Kudüs davasını bizlere unutturamaz. Mübarek mescidimize yapılan her saldırı karşısında bizi bulacaktır. Herkes sussa bile milletimizle birlikte biz susmayacağız. Ne ezanımıza yapılan saygısızlığı görmezden geleceğiz, ne Mescid-i Aksa’nın, Kubbet-üs Sahra’nın postallarla kirletilmesine rıza göstereceğiz.”

İsrail’in Başbakanı’nın, Müslümanlara uygulanan zulmü engellemek yerine, yaklaşan seçimlere yatırım yapmak amacıyla, sosyal medyada kendisini hedef aldığını söyleyen Erdoğan, sosyal medya fedailerini muhatap almayacağını belirterek, “Filistin halkının hakları ve Kudüs’ün İslam dünyasını için taşıdığı öneme uygun şekilde yönetilmesi konusundaki mücadelemizi son nefesimize kadar sürdüreceğiz” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?