• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Erdoğan: ”Milletimizin Refahını Artırmanın Mücadelesini Verdik”

Erdoğan: ”Milletimizin Refahını Artırmanın Mücadelesini Verdik”

Ankara (CUHA) – Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sincan’da toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Her alanda ülkemizi kalkındırmanın, milletimizin refahını artırmanın mücadelesini verdik.‬ Yönetime geldiğimizde dünyada satın alma paritesine göre 17’nci sıradaki Türkiye’yi, 13’üncülüğe kadar çıkardık. Bu yılın sonunda 12’nciliğe yükselmeyi bekliyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Sincan’da toplu açılış törenine katıldı. Lale Meydanı’nda gerçekleştirilen programda, Cumhurbaşkanı Erdoğan bir konuşma yaptı.

Toplu açılışı gerçekleştirilen belediye yatırımları ile eğitim tesislerinin ilçeye ve Ankara’ya hayırlı olmasını isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sincan’ın tarihi ve insan zenginliği itibariyle, Ankara’nın ve Türkiye’nin bir özeti gibi olduğunu belirterek ve ülkenin dört bir yanından gelen insanların, yıllardır Sincan’da ahenk içinde yaşadığını ifade etti.

“İKTİDARLARIMIZ DÖNEMİNDE ÜLKEMİZİ 3,5 KAT BÜYÜTTÜK”

Konuşmasında, Türkiye’nin hizmetinde oldukları 17 yıl boyunca, her alanda ülkeyi kalkındırmanın, milletin refahını artırmanın mücadelesini verdiklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: “İktidarlarımız döneminde ülkemizi 3,5 kat büyüttük. Eğitimde, sağlıkta, adalette, güvenlikte, ulaştırmada, enerjide, sporda, çalışma hayatında, sosyal yardımlarda Türkiye’yi dünyanın en ileri ülkeleri seviyesine yükseltmek için gece gündüz gayret gösterdik.”

Ankara’da yapımı tamamlanan Türkiye’nin en büyüğü olacak şehir hastanesinin yakında açılacağı haberini paylaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yönetime geldiğimizde dünyada satın alma paritesine göre 17’nci sıradaki Türkiye’yi, hamdolsun, 13’üncülüğe kadar çıkardık. İnşallah bu yılın sonunda 12’nciliğe yükselmeyi bekliyoruz” dedi.

“BÖLGESİNDE VE DÜNYADA SÜREKLİ YÜKSELEN BİR TÜRKİYE VAR”

Türkiye’yi demokrasi ve ekonomide getirdikleri yerin önemli ancak kendilerine göre yeterli olmadığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha yapacak çok işlerinin olduğunu ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle konuştu: “Eskiden siyaseti pamuk ipliğine bağlı, yönetimi kaygan zeminde ilerleyen, ekonomisi birkaç milyar dolarlık manipülasyonla sarsılan bir Türkiye vardı. Şimdi bölgesinde ve dünyada sürekli yükselen bir Türkiye var. Etrafımızın terör örgütleriyle kuşatılmaya çalışılmasının sebebi budur.” Ekonominin akıl ve izan dışı gerekçelerle çökertilmeye çalışılmasının, siyaset ve ticaret muhterislerinin kışkırtılarak, istikrarın tehdit edilmeye çalışılmasının da sebebinin aynı olduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Döviz-faiz-enflasyon kıskacında teslim alınmaya çalışılan Türkiye’nin mücadelesine destek vermek yerine, fırsatçı bir anlayışla kene gibi milletimizin sırtına yapışanlara meydanı bırakmayacağız” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?