• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Erdoğan: “Türkiye, Milli Gelire Oranla Dünyada En Fazla İnsani Yardım Yapan Ülkedir”

Erdoğan: “Türkiye, Milli Gelire Oranla Dünyada En Fazla İnsani Yardım Yapan Ülkedir”

Giresun (CUHA) – Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Dünyada şu anda milli gelire oranla en fazla insani yardım yapan bir Türkiye var. Milli gelire oranla en büyük yardımı yapan biziz. Ekonomisini 3,5 kat büyütmüş, kişi başına milli gelirini 3 bin 500 dolardan 11 bin dolara çıkarmış, ihracatta her sene rekora koşan bir Türkiye var” dedi.

Erdoğan, Giresun mitinginde yaptığı konuşmada, Türkiye’ye tarihinin en büyük kalkınma hamlesini AK Parti’nin yaşattığını, IMF’ye olan 23,5 milyar dolar borcun AK Parti hükümetleri dönemine kapatıldığını anlattı.

Türkiye’nin milli gelire oranla dünyanın en fazla insanı yapan ülkesi olduğunu ve AK Parti iktidarları döneminde Türk ekonomisinin 3,5 kat büyüdüğünü, kişi başı milli gelirin 11 bin dolara çıktığını söyleyen Erdoğan, “Bugün, kendine sığınan kardeşlerini CHP’nin Boraltan Köprüsü’nde yaptığı gibi zalimlere teslim eden bir Türkiye de yok. Milyonlarca mazlum ve mağdura kucak açan, onlara sahip çıkan bir ülke var. Bugün artık vatandaşlarının dünyanın 70 ülkesine vizesiz seyahat edebildiği, pasaportu itibarlı bir Türkiye var. Bugün, kendi milli güvenliği için yurt içinde ve dışında hiç kimsenin icazetini aramadan adım atan, operasyon düzenleyen ordusu güçlü bir Türkiye var” değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye’yi duble yollar, köprüler, hızlı tren hatları, tüneller, kavşaklar, köprüler, viyadükler, havalimanlarıyla ulaşım altyapısını tamamlamış müreffeh bir ülke hâline getirdiklerine işaret eden Erdoğan, Giresun-Ordu arasında denizin üzerine havaalanı yaptıklarını, Türkiye’nin Ege, Karadeniz ve Akdeniz’de haklarını, menfaatlerini koruyan güçlü bir donanmaya sahip olduğunu kaydetti.

 

“15 TEMMUZ DESTANINA LEKE SÜRMEYE ÇALIŞAN BİR MUHALEFET GÖRDÜK”

“Dünyanın hiçbir ülkesinde kendi hükümetini sağa-sola şikâyet eden, teröristlere şikayet eden bir muhalefet partisi yoktur” diyen Erdoğan, CHP’nin ülke menfaatleri konusunda sürekli olarak iktidarın, hükümetin karşısında olduğunu, Türkiye’nin bekasını, vatandaşların geleceğini ilgilendiren konularda yıkıcı ve uzlaşmak tavır takındığını belirtti.

CHP’nin; “ordu göreve” pankartı asanların, AK Parti’nin kapatılması için mahkemeleri göreve çağıranların ve FETÖ’cülerin arkasında durduğunu söyleyen Erdoğan, “Çukur eylemleri sırasında bölge insanına kan kusturan şehir eşkıyalarına cici çocuklar, arkadaşlar diyerek canlı kalkanlık yapan bir CHP gördük. 15 Temmuz Destanına kontrollü darbe iftirasıyla leke sürmeye çalışan bir muhalefet gördük. Zeytin Dalı Harekâtı’nda milletvekilleri savaşa hayır tweetleri atan bir muhalefete şahit olduk. Her röportajında ülkesini eleştiren, yabancılara ülkesini kötüleyen, Almanya’daki PKK destekçisi vekillerle poz vermeyi maharet zanneden bir Bay Kemal gördük” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlara, HDP’li milletvekillerinin PKK’ya yönelik övgülerinin yer aldığı görüntüleri izlettirerek, “Türkiye’de Kürdistan diye bir bölge var mı? Buyurun. Ne diyor? Kürdistan’da biz kazanacağız. Sen lütfen Türkiye’yi terk et, git güneyde, Irak’a Kürdistan bölgesi var, oraya git. Ama Türkiye’de benim böyle bir bölgem yok” ifadesini kullandı.

“Bunlar CHP ile beraber. Adı sözde İYİ Parti olanlarla beraber. Diyorlar ki, ‘Bizim onlarla alakamız yok.’ Nasıl yok,  beraber liste çıkarıyorsunuz” şeklinde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti ve MHP’lilerin Cumhur İttifakı’nın konsolidasyonu olarak sandıklara gideceğine olan inancını dile getirdi.

“AVRUPA BİRLİĞİ SAMİMİ DEĞİL”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, birkaç gün önce Avrupa Birliği ve Arap Birliği’nin Mısır’da bir toplantıda bir araya geldiğini hatırlatarak, şöyle konuştu:

“Avrupa Birliği idama karşıdır, idam Avrupa Birliği ülkelerinde yasaktır. Avrupa Birliği üyesi ülkelerde idam yasak olduğu hâlde bu başa geldikten bu yana 42 insanı idam eden, geçen hafta da 9 genci idam eden Sisi’nin davetine katılan bu Avrupa Birliği üyesi ülkelerde demokrasiden bahsedebilir misiniz? Bunlarda hak ve özgürlüklerden bahsedebilir misiniz? Bunlarda insan haklarından bahsedebilir misiniz? Bunları anlamak mümkün değil. Avrupa Birliği samimi değil. Bize karşı samimiyetsizlikleri neyse, işte dünkü olay da aynen bunun bir ifadesidir. Ne yaparlarsa yapsınlar, yaptıklarıyla tarih boyunca bunlar anılacaktır.”

“31 MART YENİ BİR BAŞLANGIÇ OLACAK”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisine ve ailesine yönelik iftiraları nedeniyle 2,5 milyon lira tazminata mahkum olduğunu belirten Erdoğan, tazminatı Mehmetçik Vakfı’na bağışlayacağını yineledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun artık doğrudan vatandaşı da hedef alarak yalan ve iftiralarına devam ettiğini belirterek, “İnanın içim acıyarak söylüyorum ama Türkiye bunu hak etmiyor. Türkiye gibi güçlü bir ülke böyle bir muhalefete acıyor. 21. yüzyıl Türkiye’sine böyle beceriksiz, darbe sever, terör örgütlerinin elinde piyon olmuş böyle bir muhalefet partisi hiç yakışmıyor. İnşallah 31 Mart burada da yeni bir başlangıç olacaktır. 31 Mart Türkiye’de muhalefette bir değişimin müjdecisi olacaktır” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?