• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Erdoğan: “Yeni Askeri Eğitim Birliklerinden İlki Yozgat’ta Kurulacak”

Erdoğan: “Yeni Askeri Eğitim Birliklerinden İlki Yozgat’ta Kurulacak”

Yozgat (CUHA) – Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yeni kurulacak askeri eğitim birliklerinden ilkinin yeri Yozgat olacak” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri kampanyası kapsamında Yozgat mitingine katıldı. Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen mitingde Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir konuşma yaptı. AK Parti’nin bugüne kadar girdiği tüm seçimlerde oy oranı bakımından Yozgat’ın hep ilk sıralarda yer aldığına dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart yerel seçimlerinde de Yozgatlıların desteğinin ayrı bir anlamı olduğunu, desteklerini beklediklerini kaydetti.

Yozgatlı iş insanlarına, girişimcileri toplam 2,2 milyar lira yatırım teşviki, 19 binden fazla işyerine toplam 333 milyon lira SGK prim teşviki sağladıklarını kaydeden Erdoğan, “Devlet olarak Cumhurbaşkanlığı olarak Yozgat’ın gelişmesi, kalkınması, büyümesi için her türlü desteği vermeye hazırız. Ancak, bunun için sadece karayolu, demiryolu, havalimanı yapmak, sadece teşvik vermek, anlaşılan o ki yeterli olmuyor.  Yozgatlı kardeşlerimizin merkez ve tüm ilçeleriyle birlik, beraberlik, dayanışma içinde memleketlerine sahip çıkmaları gerekiyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının devamında, “Yeni kurulacak askerî eğitim birliklerinden ilkinin yeri Yozgat olacak” açıklamasında bulundu.

“ÜLKEMİZİ BÖLMEYE ÇALIŞANLARA FIRSAT VERMEYİZ”

Değişen dünyada Türkiye’nin de bu değişimde hak ettiği yeri alması için tarihi bir mücadele verdiklerinin altını çizen Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu mücadelede karşımızda terör örgütleri var. Bu mücadelede karşımızda bölgemize dair bin bir hesabı olan nice güçler var. Bu mücadelede karşımızda kendi halklarına zulmeden zalim rejimler var. Bu mücadelede karşımızda hiçbir kural ve ahlak tanımayan tetikçiler var. Bu mücadelede karşımızda diplomasiyi, ekonomiyi, teknolojiyi bir silah gibi kullanan sinsi odaklar var. Ve maalesef bu mücadelede karşımızda ülkemiz içinden bize çelme takmaya çalışan kimi partiler var. Bunlar bir araya gelip, CHP’nin başını çektiği bir ittifak kurdular. Güya başı CHP çekiyor, ama kumanda Kandil’deki hainler ile Pensilvanya’daki ihanet çetesinin elinde… Kandil emrediyor, onun güdümündeki parti aracılığıyla CHP bunları yerine getiriyor. Terör örgütü mensupları bu ilişkiyi açıkça ifade ediyorlar. Pensilvanya emrediyor, onun güdümündeki kişiler ve kesimler aracılığıyla CHP bunları yerine getiriyor. Kılıçdaroğlu, FETÖ’den gözaltına alınan avukatını götürüp Ankara’nın en büyük ilçelerinden birinde belediye başkan adayı gösteriyor.”

“HEMEN YİNE KAYYUMLARI ATARIZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bazı HDP’lilerin ‘Kayyum atanan yerleri geri alacağız’ ifadesini hatırlatarak, “Devletin bu belediyelere verdiği imkanları eğer Kandil’e gönderecek olursanız, terörde kullanacak olursanız hemen anında hiç beklemeden yine biz kayyumları atarız, sizlerle yola devam etmeyiz. Bizim, zillet ittifakına destek verenlere karşı tavrımız açıktır. Bizzat eş başkanları ilan etti gördünüz, bir diğeri bölücü örgütün başının heykelini dikecekmiş. Bunlar kendini hâlâ buğday ambarında sanıyor” şeklinde konuştu.

Cumhur İttifakı’nı milletin huzurunda, her şeyi açık, net görüşerek, konuşarak kurduklarını anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Zillet ittifakı ise başından sonuna kadar bir ucu Kandil’de, bir ucu Pensilvanya’da olan bir yapı olarak inşa edilmiştir. Bu ittifakın taahhüdü sınırlarımızı terör örgütlerine, ekonomimizi IMF’ye, dış politikamızı yabancılara teslim etmektir. Çünkü bunların derdi Türkiye’yi daha iyi yönetmek değil, Türkiye’yi eski istikrarsız, güvensiz, huzursuz, sefalet günlerine geri döndürmektir” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?