• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Eski Bakan Fikret Ünlü Hayatını Kaybetti

Eski Bakan Fikret Ünlü Hayatını Kaybetti

Ankara (CUHA) – Bir süredir prostat kanseri nedeniyle tedavi gören eski Devlet Bakanı Fikret Ünlü, bu sabah hayatını kaybetti.

Bülent Ecevit tarafından kurulan 56 ve 57’nci hükümetlerde Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanlığı yapan Ünlü için 21 Şubat Perşembe günü TBMM’de tören düzenlenecek. Cenaze daha sonra doğum yeri Ermenek’e gönderilecek. 22 Şubat Cuma günü, Ünlü ’nün vasiyeti üzerine Baluksan Köyü’nde toprağa verilecek.

FİKRET ÜNLÜ KİMDİR?

1943 yılında Karaman/Ermenek’te doğdu. İvriz İlköğretmen Okulu’nu ve Gazi Eğitim Enstitüsü Beden Eğitimi Bölümü’nü bitirdi. Kayseri ve Konya’da öğretmenlik ve eğitim yöneticiliği, 1978-79 yıllarında Beden Terbiyesi Genel Müdürlüğü ve Bakan Müşavirliği yaptı. 1983 yılında devlet memurluğundan istifa ederek politikaya atıldı. SODEP ve SHP’de Parti Meclisi Üyeliği, Genel Sekreter Yardımcılığı ve Genel Saymanlık yaptı. 1991-95 yılları arasında Başbakan Başdanışmanı olarak çalıştı. 1995, 1999 ve 2002 seçimlerinde Karaman Milletvekili seçildi. 56. ve 57. Hükümetlerde Spordan Sorumlu Devlet Bakanı olarak görev yaptı. Evli ve iki çocuk babasıydı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?