" /> Filistin’den İsrail’e füze saldırısı şoku – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Filistin’den İsrail’e füze saldırısı şoku

Filistin’den İsrail’e füze saldırısı şoku

(CUHA) – Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas’ın askeri kolu olarak bilinen İzzeddin el-Kassam Tugayları İsrail’i Gazze’ye yaptığı saldırıları sonucu saatlerce füze ve roket ile hedef aldı.

El Meyadin’in haberine göre, Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas’ın askeri kolu olarak bilinen İzzeddin el-Kassam Tugayları İsrail’i Gazze’ye yaptığı saldırıları sonucu saatlerce füze ve roket ile hedef aldı.

Kassam Tugaylarınca yapılan bir bildiride sözü geçen füzeli saldırıların İsrail’in Gazze’ye yaptığı işgalci tavırlarına tepki olarak hayata geçirildiği belirtildi.

Hamas tarafından yayınlanan bir diğer bildiride ise şu ifadelere yer verildi: Şehitlerin kanına bağlı olmamızı ispatlamak için beklediğimiz gün geldi, direniş ekseni ısrarla Siyonist düşmana karşı savaş stratejilerinin değiştirilmesini amaçlıyor.

Öte yandan ise İsarilli kaynaklar fırlatılan füzelerden birisinin “Şaer Hanigo” isimli sanayi bölgesinde yer alan bir fabrikaya isabet ettiğini duyururken diğer bazı İsrailli kasabaların da roketlerle füzelere hedef haline gelip bu bölgelerde savaş alarmının seslendirildiğini bildirdiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?