• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Fındıkpınarı’nda Futbol Heyecanı Sona Erdi

Fındıkpınarı’nda Futbol Heyecanı Sona Erdi

Mersin (CUHA) – Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl üçüncü kez, 30 Ağustos Zafer Kupası kapsamında düzenlenen ‘Fındıkpınarı Futbol Turnuvası’ sona erdi.

 

Şampiyon takım Kuyuluk oldu

 

Şehit Uzman Çavuş İsmail Hakkı Doğan anısına 30 Ağustos Zafer Kupası kapsamında düzenlenen Fındıkpınarı Futbol Turnuvası sona erdi ve Kuyuluk takımı şampiyonluk kupasını elde etti.

 

9 Haziran – 30 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilen Fındıkpınarı Futbol Turnuvası, Fındıkpınarı Futbol Sahası’nda oynandı. Turnuvada, 27 köy takımı, her cumartesi ve pazar günleri 2’şer grup halinde oynayarak, şampiyon olabilmek için mücadele etti. 2001 yılından beri geleneksel olarak yapılan ve Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl üçüncü kez gerçekleştirdiği Fındıkpınarı Futbol Turnuvası’na, yöre halkı da yoğun ilgi gösterdi.

 

Fındıkpınarı Futbol Sahası’nda oynanan maçı izleyenler arasında Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, 24. 25. Dönem MHP Mersin Milletvekili Ali Öz, Mezitli İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Erkan Özgür, Kuzucubelen Jandarma Karakol Komutanı Jandarma Başçavuş Hasan Yurt, MHP Mezitli İlçe Başkanı Serdar Soydan, MHP Toroslar İlçe Başkanı Hüsnü Doğan, Ak Parti Mezitli İlçe Başkanı İhsan Gültekin, Mezitli Ülkü Ocakları İlçe Başkanı Mustafa İzci, Şehit Uzman Çavuş İsmail Hakkı Doğan’ın ailesi,  muhtarlar ve binlerce taraftar yer aldı.

 

Ağrı’nın Eleşkirt ilçesi kırsalında güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada şehit olan Uzman Çavuş İsmail Hakkı Doğan anısına gerçekleştirilen Fındıkpınarı Futbol Turnuvası’nın final müsabakasında Kuyuluk takımı şampiyon oldu.

 

4-5 Ağustos tarihlerinde oynanan olan çeyrek finalin ardından, 11-12 Ağustos’ta yarı final, 19 Ağustos’ta ise final müsabakaları gerçekleşti. Mezitli Mercanlar Bayanlar Gösteri Maçının ardından Çavak ve Zeybekler takımları arasında 3. ve 4.’lük maçı oynandı. Zeybekler, Çavak’ı 5-0 mağlup ederek üçüncü olmaya hak kazandı. Final maçı ise Kuyuluk ve Uzunkaş takımları arasında yapıldı. Maçı 2-0 kazanan Kuyuluk, Fındıkpınarı Futbol Turnuvası’nın şampiyonu oldu.

 

Final maçı sonrası düzenlenen ödül töreni ile ödüller sahiplerini buldu. Şampiyon olan Kuyuluk takımına 2 tam altın, ikinci olan Uzunkaş takımına 1 tam 1 yarım altın ve üçüncü olan Zeybekler takımına da 1 tam altın hediye edildi.

 

27 takım, yaklaşık 70 gün boyunca ter döktü

 

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ödül töreninde yaptığı konuşmasında “Bir turnuvanın daha sonuna geldik. Yaklaşık 70 gündür bu turnuva devam ediyordu. 27 takımımız bu sahada ter döktü. Ben bu turnuvanın gerçekleşmesinde emeği geçen bütün arkadaşlarımıza, muhtarlarımıza, ter döken bütün futbolcularımıza, takımlarımıza ve bu sahayı şereflendiren tüm seyircilerimize bir kez daha teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun” dedi.

 

Büyükşehir Belediyesi olarak amaçlarının Mersin’de yaşayan tüm vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmak, onları daha yaşanabilir bir kentte yaşatmak olduğunu ifade eden Başkan Kocamaz, “Ağustos ayı Türk tarihinde zaferler ayı olarak değerlendiriliyor. Birçok zafere imza atmış ceddimiz bugün de aynı şevk ve heyecan ile bu ülkenin birliği, bütünlüğü için mücadele ediyor. Bu topraklar kutsal topraklar olduğu için içten ve dıştan hainler her defasında ülkemizi, insanlarımızı, milletimizi hedef alıyor. Bu turnuvayı gerçekleştirirken rahmeti rahmana kavuşan, bizleri bu topraklarda hür ve bağımsız olarak yaşaması için mücadele ederken, cennet uçan şehidimiz İsmail Hakkı Doğan’a huzurlarınızda Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhu şad, mekânı cennet olsun” şeklinde konuştu.

 

Başkan Kocamaz, sahayı yeniden dizayn edeceklerinin sözünü verdi

 

Bu yılki turnuvanın Şehit Uzman Çavuş İsmail Hakkı Doğan anısına düzenlendiğini sözlerine ekleyen Başkan Kocamaz, “Şehidimizin çok değerli annesi ve kardeşleri, ailesi bizimle beraber. Onların da burada bulunması bize ayrı bir gurur verdi. Öyle inanıyorum ki şehidimizin ruhu şu anda aramızda dolaşıyor. Bu turnuvaları yapmaktaki amacımız hem köylerimizi bir araya getirmek, hem gençlerimizi bu yeşil sahada yarıştırmak ve spor etrafında bileştirmek. Tabi ki müsabakaların centilmence gerçekleşmesi için gayret ediyoruz. Zaman zaman gençler hırslarına yenik düşerek burada hiç istemediğimiz görüntüleri de burada maalesef sahneliyorlar. Ama bu da futbolun bir cilvesi. Bu futbol topu sihirli bir alet. Önce insanları ayrıştırıyor, sonra savaştırıyor, sonra da barıştırıyor. Dolayısıyla gençlere burada döktükleri terler için, verdikleri mücadeleler için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Gelecek turnuvalarda inşallah bu mekanı, bu turnuvanın daha rahat, daha sağlıklı gerçekleşmesi için yeniden dizayn edeceğiz. Yeniden düzenleyeceğiz. İnşallah bu sahanın drenajlarını tamamlayacağız ve daha sağlıklı maçlar yapılması için gençlerimize teslim edeceğiz” diye belirtti.

 

Turnuvanın gol kralı Emirler Köyü takımından İlker Kasaplı olurken, turnuvanın en başarılı kalecisi Uzunkaş köy takımından Mustafa Açar oldu. Turnuvanın en başarılı takım kaptanı Tepeköy takımından Özden Kurt ve turnuvanın en centilmen takımı da Kavaklıpınar seçildi.

 

Final müsabakasının ardından, 30 Ağustos Zafer Kupası Finalinde Yılmaz Taşoğlu ile Mersinli İsmail konser verdi. Ayrıca Kırgızistan’dan Mersin’e gelen ses sanatçıları da sevilen şarkılarını turnuvayı izlemeye gelen taraftarlar için söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
mersin haber

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?