" /> Gazipaşa İlkokulunda 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı yapıldı. – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Gazipaşa İlkokulunda 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı yapıldı.

Gazipaşa İlkokulunda 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı yapıldı.

Adana (CUHA) – Gazipaşa İlköğretim okulunda da 10 Kasım Atatürk’ü anma programı düzenlendi. Atatürk için Şiirler türküler okundu. Minik yürekler Atatürk’ü andı.

Velilerin de yoğun katılım gösterdiği Anma programında 3. sınıf öğrencileri Atatürk e olan özlemlerini ve sevgilerini dile getirdiler.

Programda konuşan okul müdür yardımcısı Ayşe Özdoğan şunları söyledi :

“1881 yılında dünyaya gelen Mustafa Kemal  in en büyük hayali asker olmaktı. Selanik, Manastır ve İstanbul sakin okullarını üstün başarıyla tamamladı. Çanakkale Cephesinde Anafartalar da Arıburnu nda üstün başarılar gösteren Mustafa Kemal kendisinin ve ülkesinin kaderini değiştirecek kutlu zaferlere imza attı.

Türk milletinin kalbini kazandı.

Mustafa Kemal Samsun da doğan güneş, Amasya da Erzurum da  Sivas ta dalga dalga Anadolu da Ankara da ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ diyerek TBMM yi kurdu.

Mustafa Kemal Başkomutan, doguda – batıda bölünmez vatan toprağında  Sakarya da ‘Hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır. O satıh bütün vatandir’ diyerek sönmus Küller içerisinde Türkiye Cumhuriyeti Devletini kurdu.

Mustafa Kemal Atatürk Türkiye Cumhuriyeti Devletimi kurucusu,

‘Benim naciz vücudumu gün  elbet toprak olacaktır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ilelebet payidar kalacaktır.’diyerek 10 Kasım 1938 de İstanbul Dolmabahçe de saat dokuzu beş geçe sonsuzluğa yürüdü. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk vefatınızın 80. yıldönümünde sizi sevgi ,saygı  ve rahmetle anıyoruz.” dedi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?