" /> Güler Midye Adana’da İzmir’i Yaşatıyor. – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Güler Midye Adana’da İzmir’i Yaşatıyor.

Güler Midye Adana’da İzmir’i Yaşatıyor.

Adana’ya İzmir Midyesini sevdirerek  şırdana kafa tutan Ceyhan’lı  Güler Midye işletmecisi Güngör Güler  resmen siparişlere yetişemiyor.

Bir sağlık kurumunda çalışan Güler (25) ailesine katkı amacıyla ek iş olarak başladığı midyecilikte 2014 yılından bu yana Adana’ya midyeyi sevdirmek için mücadele vermekte.  Genç  girişimci kat ettiği bu yolla ek iş olarak başladığı midyeciliği şirkete dönüştürmüş durumda.

1.000 midye 2 Saatte Tükeniyor

İzmir’den günlük getirttiği midyeleri Turgut Özal Bulvarı üzerinde bir tezgahta satmaya başlayan Güngör Güler 1.000 midyeyi sadece 2 saatte tüketmekte.  Şimdilerde ise yine Turgut Özal Bulvarı üzerinde Midye ve Kokareç üzerine dizayn ettiği dükkanında 5 servis elemanı ile hizmete devam etmekte.

Sosyal Medya Etkisi

İşini büyütmesindeki en büyük etkenin https://instagram.com/gulermidye/ adresinde yaptığı paylaşımlar olduğunu belirten Güler ; “ Adana ve çevre illerden Insatagram ve Facebook üzerinden bir çok sipariş almaktayız. Kuşkusuz sosyal medya çağımızın en büyük tanıtım aracı. Sosyal medya kullanıcıları öneri yöntemiyle işimizi büyütmemize çok yardımcı oldu. Bu sevgi ve desteğe her zaman layık olacağız.“ dedi.

Şırdan’a Kafa Tutuyor

Adana’nın geleneksel lezzeti şırdan kadar olmasa da büyük bir kesim tarafından midye tercih edilmeye başlandı bile. Bizlerde bu tarz işlerini iyi yapan  genç girişimcilerin çoğalmalarını temenni etmekteyiz. Güler midye sosyal medya hesaplarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

https://instagram.com/gulermidye/

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?