" /> Güney Eğitim Vakfı’ndan Sözütek’e Destek Ziyareti – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Güney Eğitim Vakfı’ndan Sözütek’e Destek Ziyareti

Güney Eğitim Vakfı’ndan Sözütek’e Destek Ziyareti

Adana (CUHA)- Güney Eğitim Vakfı Başkanı Dr.Hasan Boğa ile yönetim kurulu üyeleri, Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek’i ziyaret ederek, başarılı öğrencilerin eğitimine katkı için yaptıkları çalışmaları anlatarak, hayırseverleri desteğe çağırdılar.

Vakıf Yönetim Kurulu Üyeleri Ata Karazincir ve Ece Renklioğlu ile Vakıf Koordinatörü Müyesser Mumcuoğlu’nun da bulunduu ziyarette konuşan Güney Eğitim Vakfı Başkanı Dr.Hasan Boğa, Adana’da 25 yıl önce kurulan ve bugüne kadar yaklaşık binlerce hayırseverin desteğini alarak, başarılı ama fakir durumdaki gençlerin eğitimine katkı için destek sağlayan kurumun hayırlı bir çaba içerisinde olduğunu belirterek  her kesimden destek beklediklerini ifade etti.

Boğa, “Aramızda, toplumda kendini kanıtlamış, doktorlar, profesörler, mühendisler, avukatlar da var.  Biz büyük bir topluluğuz. Vakıf olarak 25.yılımızı geride bıraktık. Üniversite çağındaki, başarılı ama fakir ailelerin çocuklarından oluşan  yaklaşık 450 – 500 öğrenciye eğitim bursu veriyoruz. Bu vakfın siyasi yönü yok. Amacımız, STK’lar ile birlikte hareket ederek başarılı öğrencileri hayatta tutmak, başarılı kılmak, topluma yararlı olmaları için destek olmak”dedi.

Vakfa yardım edecek ve destek alacakların, kurumun internet üzerinden sitesine girerek bulacakları ilgili başvuru formunu doldurmalarının yeterli olduğunu belirten Başkan Boğa, ayrıca 3 Kasım 2018 Cumartesi gecesi Sanatçı Erol Evgin’in de katılacağı Vakfın 25.Yıl Kuruluş Balosu’nun da Adana Sheraton Otel’de yapılacağını da duyurdu.

Birlik Başkanı Nihat Sözütek de, eğitime katkı amaçlı bu çabanın toplumun her kesimi tarafından destek göreceğini ifade ederken, Başkan Boğa ve ekibini tebrik ederek,  hayırlı çalışmalarında başarılar diledi.  Dr.Boğa, ziyarette Başkan Sözütek’e bir de plaket vererek, ilgi ve desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Adana Haber

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?