• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Hakkari’de “Bir Bilet Bir Umut” Adı Altında Konser Düzenlendi

Hakkari’de “Bir Bilet Bir Umut” Adı Altında Konser Düzenlendi

Hakkari (CUHA) – Hakkari’de gelirinin köy okullarına verildiği “Bir Bilet Bir Umut” konseri halk ile buluştu. Birbirinden güzel şarkıların seslendirildiği gecede şarkılara eşlik eden vatandaşlar da keyifli anlar yaşadı.

Atatürk Kültür Merkezi’nde, Gençlik Merkezi tarafından köy okulları yararına düzenlenen  “Bir Bilet Bir Umut”  konserine Hakkari Valisi İdris Akbıyık, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Balık, Vali yardımcıları Mustafa Pala ve Aziz Gölbaşı, İl Jandarma Komutanı Nuri Öztürk, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Her şeyin temelinde eğitimin olduğunu söyleyen Akbıyık, şunları söyledi:

“Hakkari’de anlamlı ve güzel bir etkinlik izledik. Hepsi birbirinden başarılı gönül elçileri kitap, okul elçileri aynı zamanda sanatçı onları tebrik ediyorum. Genellikle Hakkari hep kitap gelir değişik yardımlar gelir ama Hakkari’de bu arkadaşlarımızın Gençlik Spor İl Müdürümüz ve gençlik merkezinin öncülüğünde yapmış oldukları etkinlik çok anlamlı. Bizim ilk geldiğimiz günden bu yana söylediğimiz şey Hakkari’de birinci meselemiz eğitim, kitap, okul diyoruz ama bu gönüllü arkadaşlarımızın da amaçlarının eğitim, kitap, okul olduğunu gördük sizlerde destek verdiniz inşallah meselemiz memleket meselesi olacak. Her şeyin temelinde eğitim var bundan dolayı ben tekrar arkadaşları tebrik ediyorum. Bu tür etkinlikler inşallah ilimizde artarak devam edecektir.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?