• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan: “Esnafa Desteğimiz Sürecek”

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan: “Esnafa Desteğimiz Sürecek”

Adana (CUHA) – Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, Halkbank’ın Adana bölgesinde geçtiğimiz yıl toplam ticari kredilerini yüzde 23,4 artırdığına dikkat çeken Arslan, “Güçlü sanayisi ve ihracatçı firmalarıyla ülke ekonomisi için büyük önem taşıyan Adana bölgesinde firmaların ihtiyaç ve beklentilerine yanıt vermeyi sürdüreceğiz” dedi.

Adana, Mersin ve Osmaniye illerinde faaliyet gösteren esnaf ve KOBİ’lerle buluşan Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, firma temsilcilerine bankanın yeni ürün ve hizmetleri hakkında bilgi verdi. Adana bölgesindeki yatırımların önemli bir istihdam kaynağı oluşturduğuna dikkat çeken Arslan, bölgede faaliyet gösteren KOBİ’lerin ihtiyaçlarını yerinde gözlemlediklerini ve gerekli notları aldıklarını belirterek, şunları söyledi:

“Geçtiğimiz yıl Adana bölgesinde toplam ticari kredilerimizi 7 milyar TL düzeyine yükselttiğimiz için memnunuz. 600 çalışma arkadaşımızla birlikte bölgedeki 36 şubemizde firmaların talep ve ihtiyaçlarına yanıt vermek için gayret ediyoruz. Hem Adana’da hem de Mersin ve Osmaniye’de ülke ekonomisine katkı veren işletmelere özel ürünlerimizi anlattık. Adana bölgesinin başta yaş meyve ve sebze, su ürünleri ve hayvansal mamuller, tekstil ve hammaddeleri, hububat, bakliyat, yağlı tohumlar ve mamulleri, taşımacılık ve lojistik sektörleri olmak üzere tüm faaliyet alanlarında büyümesi için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.”

“ADANA BÖLGESİ’NDE ESNAFIN ONU İYİ TANIYAN BİR BANKASI VAR”

Bölge esnafının Halkbank’a her zaman güvendiğini ve esnafın taleplerini iyi bilen bir Banka olarak bu alanda yenilikçi çalışmalar yürüttüklerini belirten Arslan şunları ifade etti:

“Adana Bölgesi’nde kredili müşterimiz olan esnaf sayısı geçtiğimiz yıl 30 bine yaklaştı. Esnaf Bankası olma ayrıcalığıyla sayısını artırdığımız müşterilerimiz, 1,7 milyar TL’nin üzerinde Hazine Destekli Esnaf Kredisinden yararlandı. Bu yıl esnafa özel yeni ürün ve hizmetlerimiz sunacağız, Bölge esnafının yanında olmayı sürdüreceğiz.”

Halkbank’ın Adana ve çevresindeki işletmelere sağladığı özel ürünler arasında KOBİ Değer Kredisi, Endüstriyel Tarım Kredisi, Ortak Kazanç Kredisi, İhracat Seferberliği Kredisi, Büyüyen İhracat Kredisi gibi kredilerinin yanı sıra KOBİ Alacak Sigortası da bulunuyor.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?